0

Dudak Çatlamasına En İyi Ne Gelir?

dudak-catlamasina-en-iyi-ne-gelirDudak çatlaması sorunu, soğuk kış günlerinde hepimizin önemli cilt problemleri arasında yer almaktadır. Ve biz kadınlar, dudak çatlaması problemi olduğunu fark ettiğimiz anda dudaklarımızı ısırmaya başlar, işin en kötü yanı kanatırız da… Bu durum hem çok zararlıdır, hem de kötü görünüme neden olur… Peki dudak çatlamasına en iyi ne gelir? Yazımız içerisinde sizlere, dudak çatlamasına iyi gelen şeylerden söz edeceğiz…Radyo Dinle

Dudak Çatlamasına En İyi Ne Gelir?

■ Dudak çatlamasına iyi gelen şeylerden ilki süttür. Hazırlanması ve uygulanması çok kolay olan sütlü bakım için gerekli malzemelerin de evinizde rahatlıkla bulunabilir olması önemli bir ayrıcalıktır. Peki dudak çatlaması için sütle ne yapmak gerekir? Bir tatlı kaşığı toz şekerin üzerine, sadece bir çay kaşığı süt ekleyip karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı dudaklarınıza sürün. Beş dakika bekleyin. Sürenin sonunda da, yumuşak bir diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalayın. Fırçalamış olduğunuz dudaklarınızın üzerine bir damla zeytinyağı ve bir çay kaşığı bal sürün. Son yapmış olduğunuz ballı yağ karışımını, dudaklarınızda bırakabildiğiniz kadar bırakın. Eğer bu uygulamayı düzenli olarak dört gün gerçekleştirirseniz, dudak çatlaması ile ilgili sorununuzun kalmadığını görebilirsiniz.

■ Yapabileceğiniz, kolay bir diğer şey de, dudaklarınıza balm uygulamaktır. Balmın dudak çatlaması üzerindeki etkisi çok büyüktür. Bir kaç kullanım sonrasında, etkiyi aynı gün bile görebilirsiniz.

■ Dudak çatlamasına iyi gelen şeylerden bir diğeri de sudur. Sadece gün içerisinde düzenli olarak su içerseniz, dudak çatlaması sorununuzu önemli ölçüde çözmüş olursunuz. Ancak bunun için susamayı da beklemeyin. Günde en az 1.5 litre, mümkünse de alkali su içmeyi tercih edin.

Dudak Parlatıcı Nasıl Temizlenir?

■ Sadece bal uygulayarak da bu problemden kurtulabilmeniz mümkün. Yapmanız gereken, gerçek balı parmaklarınızla dudaklarınıza sürmekten ibaret. Doğal antibiyotik olan balı ortalama 20 dakikanın sonunda dudaklarınızdan ılık su ile durulayabilirsiniz.

■ Dudak çatlamasına iyi gelen şeylerden bir diğeri de, ilk olarak bir yumuşak diş fırçası ile, çatlamış olan dudağa dairesel hareketlerle peeling yapmaktır. Bu şekilde ölü derinin dökülmesini sağlayabilir, ardından da içeriğinde E vitamini ve gliserin bulunan dudak merhemini dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Bu yöntemin özellikle kış aylarında etkili olacağını unutmamalısınız.

Makyajla Dudakları Dolgunlaştırmak Mümkün

■ Kuşburnu yağı, zeytinyağı, jojoba yağı, badem yağı ve Hindistan cevizi yağını da dudaklarınıza sürerek, kuruma ve çatlakların nemlenme sureti ile giderilmesini sağlayabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.