0

Dudak Çatlaması İçin Evde Ne Yapılmalı?

Dudak çatlaması özellikle kış aylarında karşılaştığımız, ama dudak derisinin vücudun en hassas bölgelerinden olması dolayısı ile yaz aylarında da karşılaşacağımız bir cilt problemidir. Kış aylarında havaların soğuk ve kuru olması, yaz aylarında ise güneş ışınları dudak çatlamasına neden olabilir. Bazen ise cildimizi su ile yıkamak dahi dudak çatlaması sorununu ortaya çıkartabilir. Peki dudak çatlamasına en iyi ne gelir? Dudak çatlaması için evde ne yapılmalı? İşte sizi dudak çatlamasından kurtaracak o etkili yöntemler:Radyo Dinle

Dudak Çatlamasına En İyi Ne Gelir?
Dudak Çatlaması İçin Evde Ne Yapılmalı?

■ Dudak çatlaması problemi ile sn zamanlarda sık sık karşılaşmaya başladı iseniz, belki de bunun sebebi, son zamanlarda uymaya çalıştığınız mat ruj modasıdır. Çünkü mat rujlar dudakları kurutur. İşte bu nedenle ya mat ruj kullanmamalı, ya da mat ruj kullanmadan önce iyi bir dudak bakımı yapmalısınız.

■ Bir diğer dikkat etmeniz gereken detay da dudaklarınıza dudak bakımı uygulamanızın gerekliliği. Bunun için işe peeling ile başlamalısınız. Ancak asidik etkili peelingleri dudaklarınızın hassas derisine uygulamamalısınız. Bu nedenle bizim size önerimiz şeker ile Hindistan cevizi yağı karışımını dudak scburu olarak kullanmanız yönünde.

■ Gece yatmadan önce, şu tarifi uygulayabilir ve sabah güne canlanmış dudaklarla başlayabilirsiniz:
* Zeytinyağı
* Kakao yağı
* Organik bal
Yapmanız gereken tek şey, bu malzemelerden ince bir macun hazırlamak ve yatmadan önce dudaklarınıza sürmekten ibaret.

■ Şimdiye kadar, hep dudaklarınıza dıştan neler uygulayabileceğinizi anlattık. Ancak susuz kalan dudaklar da çatlar. Bu nedenle bol sıvı almalısınız. Ancak suyun yerini de hiç bir sıvının tutmadığını unutmamalısınız. Gün içerisinde en az iki litre su için.

■ Göz çevresi ve cilt için kullanılan salatalık dudak çatlaması için de oldukça etkili. Yapmanız gereken her gün, ortalama on dakika, ince bir dilim salatalığı iki dudağınızın arasında tutmaktan ibaret… Kolay değil mi?


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.