0

Dudak Balmı Nasıl Yapılır?

dudak balmı yapımıDudak balmı kullanarak, dudaklarınızın, ihtiyacı olan günlük neme sahip olmasını sağlayabilir, ve bunun yanında, daha çekici görünmesini olanaklı hale getirebilirsiniz. Genel olarak dudak balmı fiyatları pahalı da değildir. Ama bu yine de, seçeceğiniz dudak balmı markası, ve özelliğine göre değişiklik gösterebilir. Biz size bu yazımızda, evde dudak balmı yapımını nasıl gerçekleştirebileceğinizden söz edeceğiz. Dudak balmı nasıl yapılır sorusunun yanıtı oldukça kolaydır. Ve bu sayede, dudaklarınıza, kimyasal olmayan, doğal etki sağlayabilmeniz olanaklı hale gelir…Radyo Dinle

Dudak Balmı Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

*Altı çay kaşığı Hindistan cevizi yağı
*Otuz damla nar suyu
*Bir çay kaşığı bal
*Üç çay kaşığı balmumu
*Krem kutusu

Dudak Balmı Nasıl Yapılır?

Evde, tamamen doğal malzemelerle, kısa zamanda dudak balmı yapabilmek için öncelikle balmumunu rendelemelisiniz. Ardından bir cezvenin içerisine, rendelemiş olduğunuz balmumunu; ve Hindistan cevizi yağını ekleyin. Cezveyi, kaynatılarak ocaktan yeni alınmış suyun içerisinde bulunduğu tencerenin içerisine koyup, cezvenin içerisine su girmemesini sağlamak sureti ile, yani benmari usulü, Hindistan cevizi, ve balmumunu eritin.

Malzemeler tamamen eridiğinde cezveyi suyun içerisinden alıp, içerisine nar suyunu da ilave edin. Balı da malzemelerin içerisine karıştırmanızın sonrasında, malzemelerin birbirine tam olarak karışması için el blenderinden yardım alın… Çünkü Hindistan cevizi yağı ile nar suyunun birbirine karışması, sandığınızdan çok daha zor olacaktır. Karıştırma işlemini gerçekleştirmenizin sonrasında, dudak balmı kullanılmaya hazır olacaktır.

Dudak balmı yapımı tamamlandığında, karışımın donmaması adına, temiz bir krem kutusuna almalı, ve sonrasında, üzerinde oluşan köpükleri almalısınız. Bunun ardından donmasına izin verebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.