0

Doğum Çatlakları Nasıl Gider?

Annelik dünnyanın en güzel duygusu olabilir ve her anne tarafından tavsiye de edilebilir. Ancak bazı kadınlar, sadece estetik ya da kariyer kaygıları ile anne olma hayallerini ertelemektedirler. Doğum çatlakları kadınları korkutan önemli estetik kaygılardan bir tanesidir. Doğum çatlakları nasıl gider sorusunun kremlerle, nemlendiricilerle ya da estetik operasyonlarla geçebileceğini belirten yanıtlar elbette vardır. Ancak doğum çatlakları bitkisel çözüm yöntemleri ile de giderilebilir ki bu yöntemler çok zahmetsiz, ağrısız ve zaman almayan yöntemlerdir. Biz sizlere, hepinizin evde rahatlıkla uygulayabileceği bu yöntemler hakkında bilgilerden söz etmek istedik.Radyo Dinle

Doğum Çatlakları Nasıl Gider?

■ Doğum çatlakları bitkisel çözüm önerilerinden ilki için patatesi kullanabilirsiniz. Patates ile yapmanız gereken tek şey, iki tane patatesi şeritler halinde kesmek ve sonrasında, doğum çatlaklarının olduğu yerleri bu patates şeritleri ile, patatesin suyu tamamen çıkana kadar ovmaktan ibarettir. Ardından ılık bir duş alarak vücudunuzu patateslerden arındırabilirsiniz. Bu işlemi her gün istediğiniz bir saatte uygulamalısınız.

■ Her birinden birer yemek kaşığı olmak kaydı ile badem yağı, toz şeker ve limon suyunu bir kasenin içerisinde iyice karıştırın. Karışımın kıvam alması ve şekerin erimesi zaman alacaktır. Bu zamanı usanmadan, malzemelere vermelisiniz. Sonrasında, hazırlamış olduğunuz karışımı, doğum çatlaklarının olduğu yerlere on dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. Belirtilen sürenin sonunda ılık duş alarak vücudunuzu yağdan temizleyebilirsiniz.

■ Doğum çatlakları bitkisel çözüm yöntemlerinden bir diğeri de saf zeytinyağı ile gerçekleştirilmektedir. Problemli bölgeye zeytinyağı ile masaj yapmalı ve böylece bölgede kan dolaşımının artmasını sağlamalısınız. Sonrasında ise bölgenin zeytinyağını emmesi için en az yarım saat geçmesini beklemelisiniz. Ardından ılık bir duş alarak bölgeyi temizleyebilirsiniz.

Doğum çatlakları nasıl gider sorusunun yanıtları arasında yer alan, önermiş olduğumuz bu yöntemleri, dilerseniz her gün ya da en fazla bir günlük aralıklarla uygulamalısınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.