0

Deniz Yanığına Ne İyi Gelir?

Yaz aylarında denize girmeyi sevmeyen yok, hatta yazın gelmesini, sadece denize girmek için isteyenler de çok. Fakat, deniz, kum, güneş üçlüsü her ne kadar dayanılmaz olsa da, deniz yanığı da kaçınılmaz oluyor. Peki kaçınılmaz sondan ne gibi önlemler alarak kurtulabiliriz? Deniz yanığına ne iyi gelir? Deniz yanığı nasıl geçer? Sorularınıza verilebilecek en doğal yanıtlardan söz etmeye başlayalım dilerseniz:Radyo Dinle

Deniz Yanığına Ne İyi Gelir?
Deniz Yanığı Nasıl Geçer?

■ Deniz yanığından kurtulmak ve verdiği acı hissini azaltmak için bilinen ve tercih edilen en etkili yöntemler arasında yer alır yoğurt. Denizden eve dönüldüğünde önce bir duş alınır ve hemen sonrasında yanık bölgelere soğuk yoğurt dürülerek beklemesi sağlanır. Uygulamanın günde 3 – 4 sefer yapılması ile özellikle acı hissinden önemli ölçüde kurtulursunuz.

■ Bir diğer, tercih edilebilecek doğal yöntem ise siyah çaydır. İsterseniz demlenmiş siyah çay poşetlerini, isterseniz de demli çayı deniz yanığı olan bölgeye uygulayın ve bu şekilde bir süre bekleyin. Özellikle acı ve yanma hissinde önemli ölçüde azalma ile karşılaşacaksınız.

■ Bilinen en iyi yağ olan zeytinyağının da deniz yanığına karşı etkili olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Sadece yanma hissini almakla kalmaz, yanıktan kaynaklı gerginliği de ciltten uzaklaştırır ve daha yumuşak ve canlı bir cilde sahip olmayı olanaklı hale getirir.

■ Aloe vera da, bilinen bir diğer doğal malzemedir ve deniz yanığını olabildiğince azaltır. Aloe vera suyu ya da aloe vera kremini yanık olan bölgeye uygularsanız, hem acı hissiniz azalır; hem de cildinizin nemlenmesi durumu söz konusu olur.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.