0

Cilt Lekeleri Nasıl Gider?

Cilt lekelerinin her cilt renginde ortaya çıkması mümkündür. İster esmer olun ister kumral… Ama beyaz tenlilerde güneş lekeleri daha çok kendini belli eder. Ve bu lekeler kış aylarında kişileri rahatsız etmeye başlar. Cilt lekeleri nasıl geçer sorusunun yanıtlarını uygulamak kolay olsa da, cilt lekelerinden kurtulmak o kadar da kolay değildir. Ama limon suyu vardır ki cilt lekeleri nasıl gider dediğiniz anda kullanabilirsiniz. Evde kolaylıkla hazırlayabilir ve etkin sonuçlar elde edersiniz…Radyo Dinle

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?
Cilt Lekeleri Nasıl Gider?

Asitli yapısı bulunan limon suyunun antiseptik etkisi vardır. Bu sayede ciltteki bakterileri ve kiri temizler ve bakteri oluşumunun da önüne geçer. Böylece akne oluşmasını önleyen limon suyu, ciltteki ölü deriyi arındırdığı için cilt lekelerinden kurtulmayı da olanaklı hale getirir. Limon suyu ile cilt temizlenir. Gözenekler açılır. Cilt daha canlı ve ferah olur.

Cilt lekeleri nasıl gider sorusunun yanıtları arasında yer alan limon suyu sayesinde, ölü deriden arınan cilt, böylece, kilo alıp vermeye bağlı olarak ortaya çıkan çatlaklardan da arınır ve yeni çatlak oluşumu da asidik etki dolayısı ile önlenmiş olur.

Asitli yapısı ile cildi temizleyen, ölü deri ve kirler ile partiküllerden arındıran limon suyu, aynı zamanda fazla yağın salgılanmasının da önüne geçer. Bu sayede siyah nokta oluşumu önlenmiş ve var olan siyah noktalar da giderilmiş olur. Çünkü siyah noktaların ortaya çıkma sebepleri, deri altında salgılanan yağ ile deri yüzeyinde bulunan ölü deri, kir ve partiküllerin birleşimidir. Bu nedenle siyah nokta lekeleri ile vedalaşmakta da limon suyunun etkisi büyüktür.

Tüm bunların yanında, cilt lekelerinin giderilmesi için limon suyu gereklidir çünkü kuru cilt kendini yenileyemez. Cildin yenilenmesi için gerekli nem limon suyu sayesinde sağlanabilir. Kuru ciltlerde akne oluşumu gerçekleşmez, ama bu ciltlerde çatlak çok olur. Peki limon suyu ile cilt lekeleri nasıl geçer?

*1 yemek kaşığı limon suyu
*1 yemek kaşığı bal
*1 yemek kaşığı zeytinyağı
Bütün malzemeleri birbirine karıştırarak cildinize uygulayın. Ardından 15 dakika bekletin. Ve sonrasında cildinizi ılık su ile durulayın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.