0

Cildi Gençleştiren Egzersizler

cildi gençleştiren egzersizlerBu yazımızda sizlere, cildinizin genç kalması, ve güzel görünmesi için yapabileceğiniz, cildi gençleştiren egzersizlerden söz edeceğiz. Cilt yaşlanmasını önlemek için yapabileceğiniz şeyler aslında basit, ve siz de cilt yaşlanmasını önlemek için önerilerimize kulak vererek, kendinize, kadın – erkek herkesi hayran bırakabilirsiniz… İşte bu anlamda neler yapabileceğinize gelin birlikte bakalım…Radyo Dinle

Cilt Yaşlanmasını Önlemek İçin Öneriler
Cilt Yaşlanmasını Önlemek İçin
Cildi Gençleştiren Egzersizler

Yanaklarınız Sarkmasını Önlemek İçin: Dudaklarınızı birbirine bastırmak sureti ile ağzınızı kapatın; ve ardından üst dudağınızı şişirip 10’a kadar sayın. Ardından aynı havayı sağ yanağınıza, sonra da sol yanağınıza verin, ve her seferinde 10’a kadar sayın. Ağzınızı hiç açmadan bu hareketi ortalama 15 kere tekrarlayın…

Yanakların Sarkmasını Önlemek; ve Yüzü Gerginleştirmek İçin: Ağzınızı kapatın. Ağız içerisine hava doldurup, sonrasında da gargara yapar gibi bu havayı ağzınızın içerisinde sağa – sola dolaştırın.

Ağzınızı açık bırakıp O şeklini almasını sağlayın. Sonrasında da ağzınızdan dışarı hava aktarımı gerçekleştirin.

Yanaklarınızı ve dudaklarınızı içe çekerek yüzünüzü balığa benzetin. Ardından bu şekilde iken 10 saniye gülümseyin. Ve bu hareketi ardı ardına beş kere tekrarlamaya çalışın.

Çeneyi Çalıştırmak İçin: Başınızı olabildiğince havaya kaldırıp tavana bakın, ve bu şekildeyken ağzınızdan dışarıya hava üfleyin. Böylece yanaklarınız da çeneniz ile birlikte çalışacaktır.

Çene Çizgilerini Azaltmak İçin: Üst dudağınızı alt dudağınızın üzerine getirin; ve bu şekilde alt dudağınızı olabildiğince yukarı kaldırıp, burnunuzla temas etmesini sağlayın. Bu şekilde 15 saniye bekleyin, ve bu hareketi günde on kere tekrarlayın.

Yüzü Germek İçin: Ağzınızı olabildiğince çok açın, ve bu şekilde açık tutun.

Elmacık Kemiklerini Belirginleştirmek İçin: Yanaklarınızı olabildiğince içeri çekin, dudaklarınız büzüşecek, zaten buna da izin verin. Ardından bu şekilde 10 saniye bekleyin. Ve bu hareketi gün içerisinde en az on kere tekrarlayın ki yanaklarınızdaki yağlar da azalsın…

Her iki elinizin orta parmağını, her iki elmacık kemiğinizin üzerine koyun. Ve sonrasında elmacık kemiğinin üzerindeki deriyi gözünüze kadar çekn. Ve bu şekilde iken ağzınızı açıp 10’a kadar sayın. Ardından parmaklarınızı yüzünüzden çekip rahatlayın; ve sonrasında aynı hareketi tekrarlayın.

Ağzınızı açın, ve nefesinizi ağızdan alınç Dilinizi dışarı çıkartın, ve bu sırada gözlerinizi de olabildiğince çok açın. Bu hareketi 3 – 4 kere tekrarlayın.

Gözlerinizi olabildiğince açıp, kaşlarınızı da yukarı kaldırın. Ama bu esnada kaşlarınızın kırışmasına da izin vermeyin. Belirli bir noktaya odaklanmaya çalışın. Bu hareketi ortalama beş kere tekrarlayın.

Ağzınızı açıp iki baş parmağınızı ağzınızın her iki kenarına koyun. Gözlerinizi de açıp, işaret parmaklarınızı da gözlerinizin kenarına koyun. Ve kaşlarınız gerginleşene kadar gözlerinizi çekin. Bir müddet bekleyin, sonrasında parmaklarınızı çekip rahatlayın, ardından aynı hareketi bir daha uygulayın…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.