0

Cildi Arındıran Doğal Maskeler

Zaman zaman yoğun iş temposu, bazen ise stres, cildimizin yorgun, bizim solgun ve daha yaşlı görünmemize neden oluyor. Ve bazen alerji yapması, bazen ise pahalı olması dolayısı ile kozmetik ürün kullanmakta da zorlanıyoruz. Ancak artık cildi arındıran doğal maskeler kullanabilecek ve bu sayede kendinizi daha iyi, cildinizi ise daha taze ve genç gösterebileceksiniz. Sizlere yazımız içerisinde, cildi arındırmak için, cildi arındıran maske tariflerinden söz edeceğiz.Radyo Dinle

Cildi Arındıran Doğal Maskeler

■ Limonlu Patates Maskesi: Yarım limon suyu ve bir patatesin kullanıldığı bu maske ile özellikle güneşten kaynaklı lekelerden cildinizi arındırabilirsiniz. Sonuç için sadece üç gece uygulamanız yeterli olacaktır. Yapmanız gereken, ilk olarak patatesi haşlamak ve kabuğunu soyduktan sonra püre haline getirmektir. Ardından içerisine limon suyunu ekleyip her yere eşit şekilde dağılması için güzelce karıştırmalısınız. Hazırlamış olduğunuz karışımı cildinize dairesel ve yumuşak hareketlerle uygulayıp yirmi dakika bekler ve bol su ile durularsanız, uygulamayı tamamlamış olursunuz.

Yumurta Maskesi Nasıl Yapılır?

■ Salatalık Maskesi: Bu cildi arındırıcı maskenin uygulanması için bir tane yumurta beyazına ve bir tane de salatalığa ihtiyacınız bulunuyor. Yapmanız gereken ilk şey, yumurtayı köpürene kadar çırpmak ve sonrasında içerisine, blenderden geçirmiş olduğunuz püre kıvamındaki salatalığı içerisine karıştırmak. Cildi arındırmak için, hazırlamış olduğunuz salatalık maskesini cildinize uygulayın, 15 dakika beklemenin sonrasında ise cildinizi bol su ile durulayabilirsiniz.

■ Zerdeçal Maskesi: Bir tatlı kaşığı yoğurt, bir çorba kaşığı avokado ve çeyrek çay kaşığı zerdeçal şeklinde sıralanan malzeme listesinin hazırlanışı ise şu şekilde: Avokadoyu çatalla ezerek macun kıvamına getirin. Ardından içerisine zerdeçal ve yoğurdu da ekleyip, düzgün bir hamur kıvamını alana kadar karıştırın. Sonra cildinizi temizleyip yıkayarak kurulayın, ardından da hazırlamış olduğunuz zerdeçal maskesini dairesel hareketlerle uygulayın. Bu şekilde sadece beş dakika bekleyin. Ve cildinizi bol su ile durulayın.

Bezelye Maskesi Ne İşe Yarar?

■ Domates Maskesi: Domatesleri dilimlere ayırıp, dilimlerin üzerine şeker serpin ve hazırlamış olduğunuz şekerli domatesleri yüzünüze yapıştırıp bu şekilde bekleyin. Peeling etkisi yaratacak olan şekerli domates, cildin ölü deriden arınmasını sağlayacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.