0

Cilde İyi Gelen Maske Tarifleri

Cilgimiz, vücudumuzun en büyük organı. En çok dikkat çeken yeri de yüzümüz. Güzel olmak adına yüzümüze makyaj yapıyor, parlak, sağlıklı, canlı bir cilt görünümü elde etmeye çalışıyoruz. Ancak aslında silindiğinde makyajın hiç bir etkisi kalmıyor. Bunu en net şekilde, ünlülerin makyajsız hallerinde görüyoruz. Bizim aslında cilde iyi gelen maskelere ihtiyacımız var. Cilde iyi gelen maske tarifleri ile cildimizde kalıcı parlaklık, canlılık ve sağlık elde edebiliriz. Peki cilde iyi gelen evde yapılan maskelere neleri örnek verebiliriz? Çilek maskesi, yumurta akı maskesi bizim size önerilerimiz. Hem ne işe yaradıklarından hem de nasıl yapıldıklarından söz edeceğiz.Radyo Dinle

Cilde İyi Gelen Maske Tarifleri

■ Çilek Maskesi: Antioksidan içeriği ile cilde iyi gelen maskeler arasında yer alan çilek maskesi, hem güneş lekelerini yok eder, hem de cildi ölü derilerinden arındırır. Yani bir nevi peeling görevi üstlendiğini belirtebiliriz. Cilt rengini de açan çilek maskesini hazırlamak içn beş tane çileği ezin ve içerisine, her birinden bir yemek kaşığı olmak kaydı ile limon suyu ve yoğurt ilave edin. Sonrasında hazırlamış olduğunuz karışımı cildinize uygulayın. Bu uygulamayı haftada iki kere gerçekleştirmeniz gerektiğini unutmayın. Bir müddet beklemenin sonrasında cildinizi ılık su ile durulayabilirsiniz.

■ Yumurta Akı Maskesi: İçeriğinde yüksek miktarda Protein bulunması dolayısı ile yumurta akı maskesinin cilt bakımındaki önemi büyüktür. Cilde iyi gelen evde yapılan maskeler arasında yer alan yumurta akı maskesi, düzenli kullanım halinde sivilce oluşumunu azaltır. Gözenekleri küçültür ve sıkılaştırır. Cildi derinlemesine temizler. Fazla yağın ciltten atılmasını olanaklı hale getirir. Bu etkili maskenin nasıl hazırlanacağına gelince: İşe ilk olarak yüzünüzü su ile durulayıp, ardından da yumuşak bir havlu ile kurulayarak başlayın. Sonrasında bir yumurtayı kırıp, sarısını beyazından ayırın. Yumurta akını bir kase içerisine alarak iyice karıştırıp köpürmesini sağlayın. Sonrasında cildinize uygulayıp kurumasını bekleyin. Ardından yıkayarak çıkartabilirsiniz.Yumurta akı maskesini yapmanızın sonrasında cildinizde herhangi bir kaşıntı ya da döküntü hissederseniz, cildinizin yumurtaya alerjisi var demektir. Böyle bir durumda bir daha yumurta akı maskesi uygulamamalısınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.