0

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Boyun kırışıklıkları, hem çok kolay gerçekleşen, hem de yaşı ele veren önemli olgular arasında yer almaktadır. Bu nedenle, boyun kırışıklıkları nasıl önlenir sorusunun yanıtlarını bilmek ve uygulamak önemlidir. Siz de her kadın gibi, yaşlanma sürecinin geciktirilmesi adına cilt bakımına önem verenler arasında yer alıyorsanız, hiç zaman kaybetmeden boyun kırışıklıklarını önlemenin yollarını aktarmaya başlayalım.Radyo Dinle

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

■ Boyun kırışıklıklarını önlemenin yollarından ilki: Güneş kremi kullanmadan dışarı çıkmamak. Pek çoğumuz, yüzümüzü güneş kremi ile koruyor, ancak aynı şeyi vücudumuzun diğer bölümleri için yapmıyoruz. En az SPF 30 koruma faktörlü bir güneş kremi ile dışarıda bulunduğunuz her dört saatte bir cildinizi korumanız gerektiğini unutmamalısınız.

Batık Kıl Nasıl Geçer?

■ Güneş kreminin haricinde bir de boyun kırışıklıklarını önlemek için boynunuza krem uygulamalısınız. Bunun için isterseniz boynunuza özel bir krem kullanabilir, isterseniz de herhangi bir yüz kreminden yararlanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise kullanacağınız kremin içeriğinde Retinol ve Peptid bulunmasıdır.

■ Telefona bakmak için; ya da herhangi bir başka nedenden dolayı eğildiğinizde, boyun kırışıklıkları yatayda artış gösterebilir. Bu artış kendisini derinlik olarak da ortaya çıkartabilir. Bundan dolayı ya bir şeye bakmak için eğilmeyin; ya da bakacağınız şeyi göz seviyesi hizasında tutmaya özen gösterin.

İple Tüy Nasıl Alınır?

■ Uyumak için yan; ya da yüz üstü değil, sırt üstü yatın. Sırt üstü harici her yatış pozisyonunda, yastığa değen yüzünüz ve boynunuzda kırışıklıkların ve çizgilerin olması kaçınılmazdır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.