0

Badem Yağının Cilde Faydaları

badem yağının cilde faydalarıBu yazımızda sizlere badem yağının cilde faydaları ile ilgili bilgilerden söz ederek, badem yağı ile cilt bakımının nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağız. İçeriğinde A, B; ve K vitamini ile birlikte Protein, ve uçucu farklı yağların bulunduğu badem yağı, pek çok cilt bakımı ürünü; ve bebek bakım ürünlerinde de bu nedenle yoğun olarak kullanılmaktadır. Peki badem yağının cilde faydaları arasında neler yer almaktadır?Radyo Dinle

Badem Yağının Cilde Faydaları

Hemen hemen her cilt tipi için rahatlıkla kullanılabilen badem yağı, cilt kuruluğunun, dudak çatlaklarının, deri döküntülerinin önüne geçerek cildi nemlendiren özellik göstermektedir. Deri üzerinde oluşmuş olan tahrişler, badem yağının cilde faydaları sayesinde ortadan kaldırılabilmektedir. Cilt üzerinde bulunan iltihapların badem yağı ile giderilebilmesi söz konusudur. Cildinizin daha yumuşak, ve daha pürüzsüz olması için badem yağından rahatlıkla yardım alabilirsiniz.

Badem yağı ile cilt bakımını akşam yatmadan önce uygularsanız, göz çevresinde uygulamış olduğunuz badem yağı ile, bölgede bulunan kararmaların önüne geçmiş olursunuz. Daha aydınlık, ve canlı bir cilde sahip olmanın yanında, erken yaşlanma belirtilerini de badem yağı ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Badem yağı ile limon suyunu karıştırarak, elde etmiş olduğunuz bu karışım ile cildinize yarım saat masaj yapmanız halinde, ciltteki ölü hücrelerden derinizi arındırabilir, cildinizin temizlenmesini sağlarsınız. Bununla birlikte, cilt yağlanmasından kaynaklı problemleri de ortadan kaldırmış olacağınızı unutmamalısınız. Ama, eğer açık tenli iseniz, limon suyunu karışıma çok fazla eklememenizi önermeden geçmemeliyiz.

Badem yağının cilde faydaları arasında, sedef, ve egzema hastalıklarının giderilmesine olan katkıdan da söz etmek gerekir. Ciltte bulunan iltihabın badem yağı ile azaltıldığını belirtmiştik. Bunun yanında kaşıntı; ve kızarıklıkların da giderilmesi, badem yağı ile cilt bakımı sayesinde olanaklı hale gelebilmektedir. Badem yağının içerisine bir miktar da lavanta yağı karıştırarak etkiyi arttırabilirsiniz.

Badem yağı ile cilt bakımında uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem de, badem yağını süt tozu, ve limon ile karıştırarak elde edeceğiniz karışım ile gerçekleştireceğiniz uygulamadır. Özellikle kuru cilt tipine sahip olan kişilerin deneyebileceği bu yöntemi, bunun yanısıra, kış aylarında uzun süre kapalı, kalorifer çalışan ortamlarda kalan kişiler de deneyebilirler. Ayrıca, gerçekleştirilecek olan bu uygulama ile, cildin güneşe karşı korunması da yaz aylarında olanaklı hale gelmektedir. Yapılması gereken, süt tozu, ve limon suyunu badem yağının içerisine karıştırmak; ve elde edilen karışım ile cilde yirmi dakika masaj yapmaktır.

Badem yağının cilde faydaları arasında makyaj çıkarıcı etkisinden de söz etmek gerekir. Bu etki sayesinde, kimyasal makyaj temizleyicilere veda edebilir; ve bunun yanında cilt bakımı da yapmış olursunuz.

Dudaklarda bulunan çatlakların önlenmesinde de kullanılan badem yağı, bu etkisi için bal ile karıştırılmalı; ve sonrasında da çatlakların bulunduğu bölgelere uygulanmalıdır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.