0

Ayva Maskesi Nasıl Yapılır?

İçeriğinde bakırdan demire, potasyumdan magnezyuma, A, B, C vitaminlerine kadar pek çok besini bulunduran ayva çekirdeğinden meyvesine, yaprağına kadar her yerinden yararlanılan bir meyvedir ayva. Tek başına tüketilebileceği gibi, ayva reçeli, tatlısı, çayı ya da ayva maskesi olarak da kullanılabilmektedir. Peki bu denli zengin içeriğe sahip olan ayva maskesi ne işe yarar? Ayva maskesi nasıl yapılır? İlerleyen bölümlerde bu soruların yanıtlarını bulabileceksiniz.Radyo Dinle

Ayva Maskesi Ne İşe Yarar?

İçeriğinde C vitamini bulunduran ayva, bu sayede hem cildin kan dolaşımını arttırır; hem de kolajen seviyesini yükseltir. Böylece daha pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz. Cildi nemlendiren ve sağlıklı görünüme kavuşmasını destekleyen ayva maskesi ile gençleşir; cilt lekesi, sivilce lekesi ve daha çok yaz aylarında karşılaşılan güneş lekelerinden de kurtulmuş olursunuz.

Cildi gerginleştirerek sarkmaları önleyen ayva maskesi, siyah nokta ve sivilcelerden kurtulmanızı sağlarken, nemi cilde hapsetme özelliğinden de söz etmeyi unutmamalıyız. Antioksidan ve antibakteriyel özellikleri ile ayva maskesi cildinizi derinlemesine temizleyecek mucizevi etkiler gösterir.

Ayva Maskesi Nasıl Yapılır?

* 2 çay kaşığı bal
* 1 tatlı kaşığı ayva suyu
* 1 yemek kaşığı yaş maya

Cam bir kasenin içerisine, taze sıkılmış ayva suyunu, balı ve yaş mayayı alın. Malzemelerin tamamını tahta kaşık yardımı ile karıştırarak homojen bir karışım elde edin. Sonrasında temiz olan cildinize uygulayın ve yarım saat bekletip, sonrasında da ılık su ile durulayın.

Haftada bir kere uygulamanızın yeterli olacağı ayva maskesi ile yanaklarınızdaki ve genel olarak yüzünüzdeki kırışıklık ve sarkmalardan kurtulabilir, isterseniz sonrasında cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Ama ayva maskesini göz çevresine çok fazla uygulamamaya da özen göstermelisiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.