0

Ağda Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

ağda yaparken nelere dikkat edilmeliAğda yapmak, her kadının korkulu rüyası. Ne kadar acısa da, ne kadar zaman da alsa, yapılması zorunlu uygulamalardan… Ve bir de, bazen daha az, bazen daha çok canınızı acıtan ağdanın, bazen daha etkili olduğuna da şahit olabilirsiniz… Aslında tüm bunlar, ağda yaparken dikkat edileceklerin bilinmesi ile, tamamen sizin elinizde olan durumlar; ve size bağlı olarak gelişiyorlar. Siz farkına varsanız da, varmasanız da… Peki ağda yaparken nelere dikkat edilmeli? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, ağda yaparken dikkat edilmesi gerekenleri bulabilirsiniz:Radyo Dinle

Ağda Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

• Her şeyin öncesinde, ne zaman ağda yapmanız gerektiğini bilin… Bunun için, adet döneminizi takip edin. Eğer adet bitiminden sonra ağda yaparsanız, canınız daha az acır.

• Ağda yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de, ağdanın adet bitiminden sonra; ama günün hangi saatinde yapılacağı… Eğer akşam saatlerinde yaparsanız, bir sonraki güne kadar evden çıkmayacağınız için, kızarık, ve pütür pütür olmuş bir ciltle insan içine çıkmak durumunda kalmaz, ve bunun yanında, tüm gözenekleri açık hale gelmiş olan cildinizi, güneşin zararlı ışınlarına da maruz bırakmazsınız.

• Ağda yapmadan önce mutlaka cildinize peeling uygulayın. Bu sayede, ağda ile tüm tüylerinizden daha kolay kurtulur, ve, kıl batması probleminin de önüne geçmiş olursunuz.

• Eğer ağda sırasında canınızın acımasını istemiyorsanız, işlemi yapmaya başlamadan yarım saat kadar önce bir ağrı kesici alabilirsiniz.

• Ağda yaptığınız sırada ise kesinlikle stres yapmayıp, rahat olun. Bu sizin, işinizi daha kolay yapmanızı olanaklı hale getirecektir.

• Tüylerin ne yönde çıktığına dikkat edin. Eğer çıkış yönünün tersine ağda yaparsanız, daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

• Ağda yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de, ağda yapmanın sonrasında duş almaktır. Bu sırada, çok bastırmamak sureti ile bir de kese uygulaması yaparsanız, yine kıl batmasının önüne geçmiş olursunuz.

• Yaptığınız duş sonrasında, ağda yapmış olduğunuz bölgeye nemlendirici uygulayın.

• Ağda yaparken dikkat edilecekler arasında su içmek de yer almaktadır. Suyun, sizi rahatlatıcı özelliği bulunmaktadır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.