1

Ağda Yaparken Acımaması İçin Ne Yapılır?

ağda yaparken acımaması için ne yapılırAğda, lazer epilasyon, jilet, tüy dökücü kremler, ve bitkisel yöntemler… Her birinin amacı, istenmeyen tüylerden kurtulmakta birleşmektedir. Lazer epilasyon kalıcı çözümler verse de, kimilerimiz uygulamada tedirgin olmakta; ancak onun sonrasında en etkili sonucu ağda vermektedir… Ama ağdanın da bir acı hissi yarattığının hepimiz bilincindeyiz. Peki ağda yaparken acımaması için ne yapılır, ağda yaparken acımaması için neler yapılmalı? Yazımız içerisinde sizlere, ağda yaparken acımaması için doğal yöntemlerden söz edeceğiz…Radyo Dinle

Ağda Yaparken Acımaması İçin Ne Yapılmalı?
Ağda Yaparken Acımaması İçin Ne Yapılır?

• Her şeyin öncesinde, ağda yaparken acımaması için, ağdayı yapacağınız zamanı iyi seçmeniz gerekir. Adet döneminden sonraki hafta yapacağınız ağda ile, hormonlarınızın çalışması dolayısı ile hem tüyleriniz yavaş çıkar, hem de ağrı eşiğiniz bu dönemde daha yüksek olacağından, siz ağrıyı daha az hissedersiniz…

• Hani derler ya, bir şeyi ne kadar çok düşünürseniz, o kadar çok başınıza gelir… Bu nedenle siz de ağda yaptığınız sırada, acıyacağından korkmayın. Bunun için de kendinize, o sırada düşünebileceğiniz başka şeyler belirleyebilirsiniz.

• Eğer ağda yöntemi ile istenmeyen tüylerinizden kurtulmaya yeni yeni alışmaya çalışanlardansanız, bir günde tüm istenmeyen tüylerinizi almayı düşünmeyin. Bunun yerine küçük bir bölgeyi alın; ve kalanları da bir başka gün almayı deneyin.

• Ağdadan etkili sonuç almak istiyorsanız, ilk olarak cildinizi ölü deriden arındırmalı; ama bunu ağdanın bir gün öncesinde uygulamalısınız. İlk olarak bir duş alın, ve, ya duş sırasında kese yapın, ya da peeling uygulaması ile cildinizi ölü derilerden arındırın. Bu sayede ağda sizi, en küçük tüylerden dahi kurtaracaktır.

• Kullanacağınız ağdanın yoğun olmasına dikkat edin. Bu ağdalar tek seferde daha çok tüy alabilme özelliğine sahip olduklarından, istenmeyen tüylerin alınması, ve bu sırada duyulan acıyı aza indirebilme özelliğine sahiptirler.

• Ağda yaparken daha az acı hissetmek için denemeniz gereken bir diğer şey de ağrı kesici almaktır. Ağdaya başlamadan yarım saat önce alacağınız ağrı kesici ile vücudunuzu uyuşturabileceğiniz için acınız daha az olacaktır.

• Ağda yaparken acımaması için doğal yöntemlerden bir diğeri de sürekli olarak nefes alıp vermektir. Pek çoğumuz, acıyacağını hissederek, özellikle ağdayı çekerken nefesimizi tutarız. Oysa bu yanlış bir davranıştır. Ağdayı çekmeden önce derin bir nefes alıp, ağdayı çekerken de bu nefesi verirseniz, acıyı daha az hissedersiniz.

• Vücudunuzun en çok hangi bölgesinin acıdığını da hissetmeniz gerekmektedir. Bu anlamda şunu belirtmeliyiz: Özellikle özel bölgede, deri ince olduğu için, acının daha çok hissedileceği düşünülür. Bu bir bakıma doğrudur da, ama kasık bölgesinin, altlardan daha çok acıdığını size belirtmek isteriz.

• Ağda yaparken acımaması için doğal yöntemlerden bir diğeri de öksürmek… Başınızı, özellikle ağdayı çekeceğiniz sırada başka bir bölgeye çevirir, ve bu sırada öksürürseniz, acınız daha az olacaktır…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

One Comment

  1. Öksürmek nefes alıp vermek dikkati dağıtıyor ve acınızın daha az olmasını sağlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.