0

Ağda İstenmeyen Tüylere Kalıcı Çözüm Mü?

istenmeyen-tuylere-kalici-cozumİstenmeyen tüyler, her kadının hayatında önemli bir problem olarak vardırlar. Hani bazı gerçekleri değiştiremeyiz; ve kabul etmemiz gerekir ya, istenmeyen tüyler o kabul edilmesi gereken gerçeklerdendir. Eşinizin sizden soğumasından tutun da, istediğiniz kıyafeti giymenize engel olmaya kadar pek çok olumsuzluğa neden olan istenmeyen tüyler nasıl temizlenir? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, istenmeyen tüylere kalıcı çözüm konusunda bilgilerden söz etmeye çalışacağız…Radyo Dinle

İstenmeyen Tüyler Nasıl Temizlenir?

İstenmeyen tüylere kalıcı çözümün adı ağdadır. Ağda, epilasyon gibi, istenmeyen tüylerde tamamen yok olma etkisi göstermez, ama, azalmaları konusunda önemli etkisi olduğunu da belirtmek gerekir. Bunu başarabilmek için, ağdayı yıllar boyu yapmanız gerekebilir… Ama zaten şöyle de bir durum söz konusudur ki, ağdadan daha etkili bir yöntem yok gibidir… Tıraş için jilet kullanımı kolay; ve acısız olabilir, ama bu yöntem sizin hem zamanınızı alacak; hem de, sonucu en çok iki gün içerisinde etkisini kaybedecektir. Bu nedenle, yapmışken ağda yapmak, istenmeyen tüylere kalıcı çözüm olabilmesi adına en etkili yöntemdir.

Ağda yaparken, kullanacağınız ağdanın sıcak olmasına dikkat etmeli; ve temizlediğiniz, hatta mümkünse peeling yaptığınız cildinize ağdayı uygulamalısınız. Sonrasında üzerine bir bez yapıştırıp, ardından da bezi hızlıca çekerek, ağdayı cildinizden, istenmeyen tüylerle birlikte almalısınız. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde, hem sonraki çıkacak tüyler daha ince olacak, ve öncekine göre daha az hissedilecektir; hem de istenmeyen tüylerin en az üç hafta çıkması önlenmiş olacaktır. Tabi bu süre, hormonların işleyişine göre de değişiklik gösterir. Örneğin adet dönemi öncesi yapılan ağda ile, adet dönemi sonrası yapılan ağdanın etkinlik süresi arasında fark bulunmaktadır. Adet dönemi sonrası dönemi tercih etmek, ağdanın etkinliği açısından daha mantıklıdır.

İstenmeyen tüylere kalıcı çözüm olarak ağdayı tercih edecek olursanız, biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, bir kaç yıl içerisinde, özellikle bacaklarınızda, ve kaşlarınızda, çok etkin sonuçlar alacağınızı belirtmeliyiz. Aslında epilasyon da bu şekildedir. Örneğin kol altı için 2.5 yıl, zaman aralığı uzasa da, güzellik merkezine gitmeniz gerekecektir. Ağda da bunu bacak, ve kaşlarda olanaklı hale getirir. Bu durum, ağdanın, kıl köklerini zayıflatması; hatta kaşlarda, kıl köklerine zarar vermesinin sonucu olarak gerçekleşmektedir.

Evde Ağda Nasıl Hazırlanır?

Ağdadan etkin sonuç almak için, istenmeyen tüylerin uzamasına, bir kaç hafta izin vermeniz gerekmektedir. Ancak siz yine de, uzamadan almak isterseniz, ağdayı istediğiniz sıklıkta tekrar edebileceğinizi belirtebiliriz…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.