1

20’li Yaşlar İçin Cilt Bakımı Önerileri

20'li yaşlarda cilt bakımıPek çok kişi cilt bakımının 20’li yaşlar için gereksiz olduğunu düşünür. Oysa, 20’li yaşlarında cildinde siyah noktA; ve sivilce bulunan genç kızlar zorunlu olarak cilt bakımı yapmak durumundadır. Zaten 20’li yaşlarda cilt bakımı, ciltte herhangi bir problem yoksa da yapılmalıdır. Diyelim ki 25 yaşındasınız, cilt bakımını neden yaptığınızı soran birine, 35 yaşında da bugünkü gibi görünmek istediğiniz için yaptığınızı rahatlıkla söyleyebilirsiniz. Peki 20’li yaşlar için cilt bakımı nasıl olmalıdır? Bu yazımızda sizlere bu sorunun yanıtlarını vereceğiz…Radyo Dinle

20’li Yaşlar İçin Cilt Bakımı Önerileri
20’li Yaşlarda Cilt Bakımı Önerileri

• Haftada 1 – 2 defa mutlaka peeling yapılması, 20’li yaşlarda cilt bakımı için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. İnce taneli; ve cilt tipine uygun olarak seçilmesi gereken peelingin, ölü deri; ve kirden cildi arındıran özellikte olduğu bilinmeli, cildin tazelenmesi adına mutlaka peeling uygulanmalıdır. Bu anlamda etkili sonuç elde etmek için, duş sonrasında peeling yapmanız gerektiğini de belirtebiliriz.

• Cilt bakımının olmazsa olmazlarından bir diğeri de cilt temizliğinin mutlaka yapılmasının gerekliliğidir. Makyajdan sonra mutlaka temizlenmesi gereken cildin, makyaj yapılmasa, hatta evden dışarı çıkılmasa dahi günde iki sefer, sabah – akşam olmak kaydı ile temizlenmesi gerekmektedir. Makyaj zaten gözenekleri kapatmaktadır. Dışarı çıkıldığında hava kirliliği, evde kalındığında ter; ve cildin kendi yağı bile gözeneklerin tıkanmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle günlük cilt bakımının ilk adımı mutlaka cilt temizliği olmalıdır.

• 20’li yaşlar için cilt bakımında günlük olarak, cilt temizliğinin hemen sonrasında yapılması gereken işlem: tonikleme işlemidir. Tonik bir pamuğa dökülerek cildin bu pamuk ile silinmesi gerekir. Bu işlem, gözeneklerin sıkılaşmasını, cildin daha güzel görünmesini olanaklı hale getirmektedir. Toniğin de, 20’li yaşlar için cilt bakım ürünlerinin hepsinde olduğu gibi, cilt tipine uygun seçilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

• 20’li yaşlarda cilt bakımının günlük adımlarına bakıldığında, yapılması gereken diğer işlem: Nemlendirme işlemidir. Tonikleme işleminden sonra yapılması daha iyi sonuç veren nemlendirme işlemi, cildin daha az kırışmasını olanaklı hale getirmektedir. Dikkat ederseniz, kuru olan ciltler daha çabuk; ve çok kırışmaktadırlar.

• Yaz aylarında güneş kremi de kullanmanız önerilmektedir. Plaja giderken kullanılan güneş kremine ek olarak, günlük yaşamda da gölgede kalınsa dahi güneş kremi kullanılmasının gerekliliği unutulmamalıdır. BB krem; ya da CC kremlerin içeriklerinde güneş koruma özellikleri bulunduğundan dolayı, fondöten yerine bu ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

One Comment

  1. 24 yaşındayım ama cildim hala ergen gibi. Arada sivilce çıkıyor. Geçince de parlak görünüyor. Ergenlik dönemimdekin aynı cilt tipine sahibim ama artık yetişkin oldum ve hala aynı nasıl düzelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.