0

Saat Nasıl Öğretilir?

Çocuklara saati öğretmek, sanıldığı kadar kolay değildir. Akrep – yelkovan karıştırılır, neyin ne olduğu çok da kolay akılda kalmaz çocuklar tarafından. Ancak okulda öğrencilerine sınırlı zaman ayırabilen öğretmenlere de müfredatta verilen belli bir zaman vardır. Tam da bu noktada, anne ve babalara büyük görev düşer. Saat nasıl öğretilir? Saat nasıl öğrenilir? Artık her ne kadar dijital saat kullanımı gerçekleşse de, çocuklar saati öğrenmek durumunda. İşte bunun kolay yolları…Radyo Dinle

Saat Nasıl Öğretilir?
Saat Nasıl Öğrenilir?

Saati öğretmenin iki farklı yolundan birisi, çiçek saati yöntemidir. Bu yöntemde bir tane duvar saati, bir de kartona gereksinim bulunmaktadır. Yapılması gereken işlem ise, sırası ile şu şekildedir.

Çocuklara Güneş Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

İlk olarak kartondan bir çiçek yapın. Çiçeğin gövdesi ve iki yaprağının bulunması yeterlidir. Bu yapraklardan uzun olan yelkovanı, kısa olan ise akrebi simgelemelidir. Kısa olan yaprağın üzerine kalemle SAAT, uzun olan yaprağın üzerine ise DAKİKA yazın. Saati çiçeğin merkezi yapıp, beş dakikalık aralıklara da yarım daire şeklinde yapraklar kesin. Ve hepsinin üzerine dakikalarını yazın. Sonrasında, saat ve dakika yazılı olan yaprakları, üzeri yazılı yerlere getirip, çocuğunuzu eğlendirerek, saati öğretmeye çalışın. Hem başarılı; hem de sonuç odaklı bir yöntem olacaktır.

Bunun dışında, çocuğunuza önce günleri, sonrasında da saatleri, aklında kalacağı şekilde anlatın. Örneğin, hafta sonlarının tatil olduğunu, sabah 07:30’un uyku saati, 08:30’un iş saati olduğunu öğretin ki, çocuk, saati öğrenme konusunda yabancılık çekmesin.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.