0

Bebek Giysileri Nasıl Yıkanır?

bebek giysileri nasıl yıkanırYeni doğan bebeklerin cildinde, yeterli miktarda keratin bulunmadığından dolayı hassasiyet bulunmaktadır. Bununla birlikte, ciltlerini zararlı mikroorganizmalardan koruyan tabakanın da bulunmaması dolayısı ile, bebek giysilerinin nasıl yıkandığu çok önemlidir. Kendi giysilerinizi yıkamakta olduğunuz kokulu, kimyasal içerikli deterjanlar, bebeğinizin cildine hiç de uygun değildir. Özellikle ailenizde, yakın akrabalarınızda, saman nezlesi, astım, alerjik cilt problemleri varsa, bebeğin giysileri nasıl yıkanır, bebeğin giysileri neyle yıkanır, bebeğin giysileri kaç derecede yıkanır… gibi soruların yanıtları daha çok önem kazanmaktadır. O halde zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…Radyo Dinle

Bebek Giysileri Neyle Yıkanır?

Bebek giysilerini yıkamak için, bebeklere özel olarak üretilmiş olan deterjanları kullanmanız gerekir. Bunun nedeni, bu deterjanların içerisinde daha az kimyasal; ve deterjan oranının bulunmasından kaynaklanmaktadır. Bebek sabun tozlarının da bebek giysilerini yıkamaya yönelik olumlu etkileri bulunmaktadır, ancak bununla birlikte, sabun tozlarının, giysilerin rengini daha çabuk açtığını, bu nedenle deterjan kullanımının daha mantıklı olduğunu da belirtmek gerekir.

Bebek Giysileri Nasıl Yıkanır?

Giysilerin renklerinin birbirine karışmaması adına, beyazlarla renklileri birlikte yıkamamanız gerektiğini belirtmeliyiz. Bununla birlikte, her rengin farklı derecelerde yıkanması gerektiği; ve naftalin gibi kimyasal koruyucuların bebek giysilerinde kullanılmamasına da ayrıca özen göstermeniz gerekmektedir.

Giysileri yıkamanız sırasında, üzerlerinde deterjan artığının kalmaması adına, iki kere durulamayı kendinize görev edinmelisiniz. Eğer giysileri biriktirip yıkamayı düşünüyorsanız, bunu yaparken, giysilerde leke kalmamasına özen gösterin. Aksi halde kusmuk lekesi gibi lekeler giysilerin üzerinde kurur; ve deterjanların deterjan, ve kimyasal içeriği fazla olmadığı için çıkartmakta zorlanabilirsiniz. Lekeli olan bölgeleri soğuk suyun altına tutarak lekeyi geçirip, sonrasında beklemeye bırakın.

Bebek giysilerinin üzerierine dış ortamlardan bulaşan mikropları arındırabilmek adına da bu giysileri mutlaka özellikle ilk aylarda ütülemeye özen gösterin.

Bebek Giysileri Kaç Derecede Yıkanır?

Bebek giysilerini ne kadar yüksek ısıda yıkarsanız, mikroplardan kurtulma olasılığınız o kadar artar; ama bu durum, giysilerin çekmesine, ve renklerinin solarak yıpranmasına neden olabilir. İşte bu sebeple, daha çok 60 derecede yıkamayı tercih etmelisiniz. Ancak hassas olan, ve yıpranmaya daha müsait giysiler için 30 – 40 dereceyi de tercih edebilirsiniz. Mikroplardan bu derecede kurtulabilmek adına, ön yıkama, yıkama, sonrasında ikinci durulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.