0

Yeni Bir İlişkiye Başlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni bir ilişkiye başlamak hepimizin hormon dengesini alt üst eder; özellikle de mutluluk hormonlarının tavan yaptığını pek çoğumuz biliriz. Hal böyle olduğunda, elimizdekini kaybetmek istemez, bunun sonucu olarak da bazı olumsuzlukları görmezden geliriz. Yeni bir ilişkiye başlarken dikkat edilmesi gerekenler ve yeni bir ilişkiye başlarken bilinmesi gerekenleri göz önünde bulundurmazsak da, yapacağımız en ufak bir hata bütün ömrümüz boyu olumsuz etkilenmemize neden olabilecektir. İşte bu nedenle, yeni bir ilişkiye başlarken bilinmesi gerekenleri sizlere anlatmak istedik…Radyo Dinle

Yeni Bir İlişkiye Başlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

■ Her şeyin öncesinde nasıl bir insanla birlikte olmak istediğinizden emin olun. Kendinizi yeni bir ilişkiye başlamak için hazır hissedebilirsiniz ve böyle bir durumda, karşınıza çıkan, beğendiğiniz her erkek sizin için sevgili adayı olabilir. Ancak olmamalıdır. İlk önce nasıl bir insanla birlikte olmak istediğinize karar verip, sonrasında, karşınıza çıkan sevgili adaylarınız arasından seçim yapmanız, doğru seçim yapacağınız anlamına gelmektedir.

■ Yeni bir ilişkiye başlarken bilinmesi gerekenlerden bir diğeri de, erkeklerin her zaman bir ilişkiye, sadece güzel duygular hissediyor olmaları dolayısı ile başlamıyor olabilecekleridir. Bu nedenle kendilerine çabuk güvenilmemesi gerekmektedir. Elbette her erkek bir değildir. Ama, sizi çok sevdiğini söyleyen ve sırf bunun için sizinle birlikte olmak istediğini söyleyen bir erkeğin amacı aslında sadece fiziksel istek olabilir. Bu nedenle, erkeklere güvenmeden önce, onları iyice tartın.

■ Bir ilişkiden daha yeni çıktıysanız ve yeni bir ilişkiye, sadece hayatınızdan çıkan insanı unutmak için başlamayı düşünüyorsanız, böyle bir hatayı yapmaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Belki bir insanın size olan ilgisi ilk başlarda hoşunuza gidecektir. Ancak yapmış olduğunuz şey aslında büyük bir hata olacaktır ve bu hata, sizin hayatınızı karmaşık bir hale getirmekten başka bir işe yaramayacaktır. Bu nedenle, hemen yeni bir ilişkiye başlayarak, hem kendinize, hem de diğer kişiye haksızlık yapmayın.

■ Temeli sağlam olmayan bir ilişkiye kesinlikle başlamayın. Eğer bir ilişkiye başlarken, aklınızda küçük bir sorun dahi varsa, o ilişkiye hiç başlamamayı tercih edin. Aşılabileceği düşüncesi ile görmezden gelinen sorunların, sonrasında tarafların birbirlerine olan beklentilerinin de artması ile daha büyük hal alabileceğini unutmayın. Bu nedenle, böyle bir ilişkiye hiç başlamayın.

■ Son olarak da, güvendiğiniz adamın, sır saklıyor olabileceğini unutmayın. Bunu, samimi tavırları dolayısı ile anlamakta zorluk da çekebilirsiniz. Anlayabilmenin tek yolu ona zaman vermekten ibarettir. Çünkü hiç kimse mütemadiyen rol yapamaz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.