0

Sevgilim Doğru İnsan Mı?

Yeni aşklar her zaman bizi mutlu eder ve kalbimizin hızlı çarpmasına neden olur: Sonrasında ise duygularımızda dinginleşme başladığında, sevgilim benim için doğru insan mı şeklinde soruları kendimize yöneltmeye başlarız. Bazen arkadaşlarımız; hatta ailemiz o insanın bize göre olmadığını söyler; ama biz yine de diretir, sonra yine, sevgilim doğru kişi mi, sevgilim doğru insan mı şeklinde tereddütler yaşamaya başlarız. Aslında kafamızdaki bu çelişkilerin kolay çözülebilmesine yardımcı bazı püf noktaları yok değilRadyo Dinle

Sevgilim Benim İçin Doğru İnsan Mı?

■ Sevgilim doğru insan mı dediğiniz kişinin, sizin ailenize karşı olan tutumlarına bakın. Unutmayın, ailenizi sevmek zorunda değil; ama onlara saygı duymak zorunda. Aynı zamanda onları olduğu gibi kabul etmek durumundadır.

■ Heyecan ve aşk bu ya, zaman zaman onun yanında saçmalayabilir; hatta kendinizi küçük düşürebilirsiniz. Sonrasında da utanır; onun size karşı kötü düşünceler içerisine gireceğini var sayabilirsiniz. Ancak, doğru insan, sizden utanmayı geçerek, bu tür şeylerin insanlık hali olduğunu düşünür ve siz de kendinizi onun yanında rahat hissedebilirsiniz.

■ Zaman zaman tartışmanız oldukça doğal. Önemli olan, tartışmalar sırasında kendini kontrol edebiliyor olmasıdır. Öfkesini kontrol edemeyen insan için, sevgilim doğru kişi mi diye düşünmenize çok da gerek yok aslında.

■ Her zaman, her konuda aynı fikirde olmanız gibi bir durum söz konusu olmayacağı gibi, ilişkiniz böyle olsa zaten çok da monoton olurdu. Fikirleriniz aynı olmayabilir. Önemli olan ise birbirinizin fikirlerine saygı duyabilmenizdir.

■ Sizin hakkınızda diğer insanlarla; ama özellikle de yakın bulduğu arkadaşları ile ne konuştuğu oldukça önemli. Dedikodunuzu yapmıyor, hakkınızda kötü konuşmuyorsa, sizin için doğru insan olduğunu düşünebilirsiniz.

■ Espri anlayışlarınızın aynı olması çok önemlidir. Eğer öyle ise beyniniz aynı doğrultuda çalışıyor demektir ve genellikle sorun yaşamayacağınız anlamına gelen bu durum, sevgilinizin, sizin için doğru insan olduğunu gösterir.

■ Girdiği bir ortamda, sizden kaynaklı sorunları şikayet ederek değil de, esprili bir dil ile anlatıyorsa, sevgilinizin sizin için gerçekten doğru insan olduğuna emin olabilirsiniz demektir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.