0

Sevgilim Çok Kıskanç Ne Yapmalıyım?

sevgilim çok kıskançKskançlık her ilişkide olması gereken bir duygudur, dozunun ayarlanması sureti ile elbette. Fazlası boğucu nitelik taşıyabilen kıskançlık, az olduğunda; ya da hiç olmadığında ise “Acaba sevmiyor mu?” şeklinde soru işaretlerinin oluşmasına sebep olabilir. Bu yazımızda, sevgilim çok kıskanç diyenler için, bu durum ile başa çıkabilme yollarından söz edeceğiz. Sevgilim çok kıskanç ne yapmalıyım diyenler, gerekli bilgileri yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilecekler…Radyo Dinle

Sevgilim Çok Kıskanç Ne Yapmalıyım?

• Eğer sevgilim çok kıskanç diyorsanız, muhtemelen sizin arkadaş toplantılarınıza da tavır yapıyordur. Böyle bir durum söz konusu ise, arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde onu da çağırın ki arkadaşlarınızı tanısın, arkadaşlarınızın da sizi görmesi onu rahatlatacak, sahipsiz olmadığınız izlenimini verdiğinizden emin olacaktır.

• Onun sizi kıskanacağı durumlar yaratmayın. Televizyon reklamında, ya da dizide gördüğünüz bir erkeği beğenmiş olsanız dahi bunu ona söylemek durumunda değilsiniz. Bir erkekle konuşurken göz teması kurmaktan kendinizi alın ki sizin de dikkatli olduğunuzu sevgiliniz algılayabilsin…

• Neden sevgiliniz bu kadar kıskanç? Eğer sebebi bulabilirseniz, işi çözdünüz demektir. Bunu anlamanın sonrasında, sizin onun düşündüğü gibi olmadığınızı ona ispatlamanız yeterli olacaktır.

• Eğer sevgilinizin sizi kıskandığı bir arkadaşınız varsa, durumu ona anlatın. Anlayışla karşılayıp, daha dikkatli davranmak, ve hem sizi, hem de sevgilinizi rahatlatmak arkadaşınızın işi olsun…

• Sizin davranışlarınızı kıskanmasına karşın, aynı şeyleri o da yapıyorsa, oturup bu durumu konuşun, ve gerekiyorsa sizin de kıskanç olabileceğinizi ona anlatın. Sonrasında hayatınıza, ikinizin de uyabileceği makul kurallar koyun, ve bu kurallara uyun.

• Sizi, vazgeçebileceğiniz bir insandan kıskanıyorsa, vazgeçin gitsin. Ama eğer vazgeçmeniz gibi bir durum söz konusu değil ise, o halde ikisi ile de ayrı ayrı konuşun, ve bir orta nokta bulmayı başarın.

• Onunla daha fazla ilgilenip, ona daha çok zaman ayırın. Eğer bulunduğunuz ortamda onu görmezden geliyorsanız, bu durum onun sizi daha fazla kıskanmasından başka bir işe yaramayacaktır.

• Tüm çabanıza rağmen kıskançlık hüküm sürmeye devam ediyorsa; ve siz gerçekten gereken fedakarlığı yaptığınızdan emin iseniz, sizinle birlikte olmak istiyorsa bu duruma katlanması gerektiğini ona açıkça söyleyin.

• Bu amaçla düzenlenen terapilere dahil olun. Bunun, onun sorunlarını çözmesinde yardımcı olacağını söyleyip, yardım alın.

• Hiç bir şeyin işe yaramadığı durumda, ne siz mutsuz olun, ne de onu mutsuz edin… En iyisi ayrılınççç


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.