0

Neden Yalnızım?

neden yalnızımSiz de pek çok kişi gibi, sevgilim olmamasının sebebi ne diye merak ediyor musunuz? Bu yazımızda sizlere, neden yalnızım, ve neden sevgilim yok şeklindeki sorularınızın yanıtlarını aktaracağız. Eğri oturup doğru konuşarak, neden sevgiliniz olmadığını, bu anlamda hangi yanlışları yapmış olduğunuzu düşünürseniz, bundan sonra yalnız olmayabilirsiniz… İşte bu noktada dikkat etmeniz gerekenler:Radyo Dinle

Neden Sevgilim Yok?
Neden Yalnızım?

• Sevgilim olmamasının sebebi ne diye düşünürken, insanlarla birlikte neler konuştuğunuzu gözden geçirin. Eğer sık sık, hiç paranız olmadığını; ya da tam tersi, çok paranız olduğunu anlatıyorsanız, bu durum sizi kesinlikle diğer insanların yanında itici bir pozisyona getirmiş olabilir. Bu konuda bundan sonra daha dikkatli davranın.

• Biz insanlar, bazı şeylerin, bizi havalı, daha etkileyici yaptığını düşünür, ve aslında yanlış yaparız… Mesela, bu zamana kadar ne kadar çok sevgiliniz olduğunu, çapkınlık hikayelerinizi her önünüze gelene anlatıyorsanız, bu sizin büyük yanlışlarınızdan biridir, ve aslında insanların size olan güvenini sarsar; ve hayatınıza girmek, sizi hayatlarına dahil etmek istemezler. Bu nedenle, öyle olsanız bile, anlatmayın…

• Birlikte olmak istediğiniz kişi ile yakın olmak istiyor olabilirsiniz; ama bu yakınlık sadece sizden gitmemeli, bu duruma onun da katkısı olmalıdır. Aksi halde, katlanılmaz bir insan olduğunuzu düşünebilir, sizden bir an önce kurtulmak için can atabilir. Yakın olmaya çalışıp uzaklaştırmaya gerek var mı?

• Birlikte olmak istediğiniz insanı sosyal medya üzerinden takip ediyor olsanız bile, her an onun profili ile ilgilendiğiniz izlenimini ona kesinlikle vermeyin. Her paylaştığı şeyi o anda beğenmeyin. Ara ara, şu paylaştığını gördüm, güzeldi, bende de bu var… gibi mesajlar gönderebilirsiniz, ama sadece siz her paylaştığını beğeniyorsunuz diye, onun daha az paylaşım yapabileceğini dahi unutmamanız gerekir.

• Rahat bir insan olduğunuz izlenimini, argo kelimeler kullanarak vermeye çalışmayın. Bu sizin rahat değil, kaba bir insan olduğunuzun düşünülmesine neden olmaktan başka bir işe yaramaz. Bu nedenle, kesinlikle bu hatayı, şimdiye kadar yapmış dahi olsanız, şimdiden sonra yapmayın.

• Karşınızdaki insanın her söylediğine küsüp alınmaktan kaçının. Sizin bu tavrınız, onun, size karşı çekingen tavırlar sergilemesine neden olur, sizinle rahat konuşamaz, her söylediğinize alınır… Siz, birlikte olacağınız insanın size karşı rahat, açık, ve net olmasını istemez misiniz? O halde her şeye alıngan olmaktan kaçının.

• Bakımlı olun, ama bunu da abartmayın. Örneğin, erkekler doğallıktan yana olduklarını söyler; fakat bakımsız kadınlardan da hoşlanmazlar. O halde, hem bakımlı olmalı, hem de bunu abartmamalı, olabildiğince doğal kalmalısınız. Bir parfüm sürdüğünüzde, yanınızda durmasını engelleyecek kadar ağır, ve fazla koku kullanmamalı, fondöteni kat kat sürmemelisiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.