0

Mutlu Evlilik İçin Ne Yapmalı?

mutlu evlilik için ne yapmalıMutlu evlilik herkesin arzusudur; ama bu arzuya ulaşmak öyle sanıldığı kadar kolay da değildir. Kolay olsa, pek çok yuva yıkılmaz, çocuklar anne, ya da babalarından ayrı kalmazlardı… Öyle değil mi? Bu yazımızda sizlere mutlu evlilik için ne yapmalı sorusunun yanıtı olarak, mutlu evlilik için önerilerden söz edeceğiz. Sizin de bir mutlu evlilik arzunuz varsa, gelin zaman kaybetmeden bilgilerimizi aktarmaya başlayalım…Radyo Dinle

Mutlu Evlilik İçin Ne Yapmalı?

• Mutlu evlilik için öneriler vermeye ilk olarak, eşlerin birbirlerine olan saygıları ile başlayalım. Saygının yitirilmesi, eşlerin birbirlerinden soğumalarına neden oluyor. Bu nedenle, şakadan da olsa hakaret içerikli kelimelerin kullanılması, ya da el şakalarının yapılmasından kaçınmanız önerilebilir.

• Olur olmaz her konuda birbirinizi suçlamaktan vazgeçmelisiniz. Bunu sen yaptın, senin yüzünden oldu… gibi suçlamalar gün gelir karşı taraftan da gelebilir. Ve bu durum bir zaman sonra kavga haline gelir. Ne kadar çok kavga, o kadar çok yüz göz olmak anlamına gelir ki mutlu evlilik için bundan kesinlikle kaçınmanız gerekmektedir.

• İnsanların yanında birbirinize üstünlük taslamayın. Birbirinizle dalga geçip, kendinizi daha değerli göstermeye, ya da birbirinizi diğer insanların yanında azarlamaya başladığınız anda, saygının yitirilmesi yine kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle bu gibi davranışlarınız varsa bundan vazgeçmelisiniz.

• Bir probleminiz olduğunda bunu çözmek yerine kaçıp gitmekten kesinlikle vazgeçmelisiniz. Fedakarlığı, emeği hep bir taraftan beklemek, sorunların üstünü örtmeye çalışmak… kesinlikle sorun üzerine sorun yığmak anlamına gelmektedir. Bunun yerine karşılıklı oturup sakince konuşmanız gerektiğini bilmelisiniz.

• Evliliğinizde bir şeyler yolunda gitmiyorsa, bunu düzeltmek için kesinlikle çocuk yapmayı düşünmeyin. Unutmayın, hiç bir çocuk, iyi olmayan bir ailede büyümek zorunda değildir. Günümüz çocukları sevgi dolu yetişmektedir; ve bu, anne – babanın birlikte hareket edebilmesi ile olur. Bu nedenle, eğer mutluysanız çocuk yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.