0

Yağ Yakan Yiyecekler

yag-yakan-yiyeceklerHedef zayıflamak olduğunda, amaç mutlaka yağ yakmak olmalıdır. Kısa sürede; ve aç kalınarak verilen kilolar genellikle yağ dokusundan değil, kaslardan gider, ve bu durum hem sağlıksızdır, hem de, verilen kilonun kalıcı olmadığını, kısa süre içerisinde yeniden alınacağını gösterir. Peki hangi yiyecekler yağ yakar; ve hangi yiyecekler yağ yaktırır? Yazımız içerisinde sizlere, yağ yakan yiyeceklerden söz edeceğiz. Siz bu sayede, hem yağlarınızdan kurtulacak, hem zayıflayacak; ve hem de, aç kalmayacaksınız…Radyo Dinle

Hangi Yiyecekler Yağ Yaktırır?
Hangi Yiyecekler Yağ Yakar?

• Acı Biber: Ünlü isimlerin, acı biber içerikli bazı ürünlerle kısa zamanda çok kilo kaybı yaşadığını hatırlarsınız… Bizim önerimiz ise, herhangi bir karışım değil, sadece, içeriğinde, Capsaisin isimli maddeyi bulunduran acı biber tüketmeniz yönünde… Capsaisin ısınmanızı sağlayarak, yağ yakımını olanaklı hale getiren madde olarak bilinmektedir. Acı biberde ise bolca bulunur.

Yağ Yakıcı Yiyecekler

• Tam Tahıllar: Tam tahıllar, içeriklerinde bulundurdukları yüksek miktardaki lif dolayısı ile, metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını olanaklı hale getirir. Öyle ki, tam tahılları sindirmek için vücudunuz, diğer zamanlardakinden iki kat daha fazla kaloriye gereksinim duyar. Dolayısı ile zayıflarsınız… Hatırlayın: Zayıflamak için gün içerisinde daha çok kalori harcamanız gerekmiyor muydu? İşte siz bunu, tam tahıllı, kalorisi az yiyecekleri tüketerek gerçekleştirebilirsiniz.

• Hindistancevizi: Metabolizma hızının her zamankinden %30 daha fazla olmasını sağlayan bir diğer yiyecek de Hindistancevizi… Hindistancevizi bunu, içeriğinde bulunan yüksek orandaki trigliserit sayesinde gerçekleştiriyor.

• Avokado: Yağ yakan yityecekler arasında yer alan bir diğer isim de avokadodur. Avokado, hem yağları enerjiye dönüştürerek yakar; hem de metabolizmanın daha hızlı çalışmasını olanaklı hale getirir. Sağlık açısından da önemli faydaları bulunan avokadoyu, bu nedenle, olabildiğince tüketmenizi öneriyoruz.

Tarçınlı Süt İle Kilo Vermek Mümkün

• Zencefil: Yaklaşan kış aylarında bizi soğuk algınlığından, boğaz ağrısı, ve enfeksiyonlarından koruyacak olan, tüketildiği her dönemde kansere karşı koruma özelliği gösteren zencefil, aynı zamanda yağ yakan yiyecekler arasında da yer almaktadır. Bunu, vücut ısısını arttırarak gerçekleştirir. Vücut ise, yükselen ısıyı düşürebilmek adına daha fazla enerjiye gereksinim duyar, ve bunu da genellikle yağlardan elde eder…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.