0

Özel Davetlere Zayıflamış Şekilde Katılabilmek

Biz kadınlar için, özel günlere hazırlanmak oldukça önemlidir. Bazılarımız bunu şıklık yarışına dahil olmak için yaparken, bazılarımızda durum tamamen kendine saygı ile alakalıdır. Hal böyle olunca da, düğüne gitmek için hazırlanmak, kutlamaya gitmek için hazırlanmak, ya da tatile gitmek için hazırlanmak, kadınlar adına büyük önem arz eder. Hazırlanma süreci haftalar öncesinden başlayabilir. Peki özel günlere nasıl hazırlanılır? Mesela o çok beğenilen elbisenin içerisine nasıl girilir?



Radyo Dinle

Özel Günlere Nasıl Hazırlanılır?

■ Düğüne gitmek için hazırlanmaya, iki hafta öncesinden başlamalısınız. Bunun ilk adımı biraz olsun zayıflamaktır. Tüketeceğiniz besinler olabildiğince sebze – meyve ağırlıklı olmalı. Gün içerisinde en az iki litre su tüketmeli, az yağlı yiyecekler yemeye dikkat etmelisiniz. Tam tahıllı besinlerin tüketimi ile birlikte de sindiriminizi hızlandırabilir; böylece vücudunuz tarafından depolanan yağlardan biraz olsun kurtulabilirsiniz. Gün sonuna kadar alacağınız kalori miktarı en fazla 1100 olmalı.

■ Kutlamaya gitmek için hazırlanmaya bir hafta zamanınız kaldıysa, bu durumda yapmanız gereken, ananas, turunçgiller ve proteine ağırlık vermektir. Protein vücudun yapı taşlarından bir tanesi olup, daha hızlı çalışan metabolizma için size yardımcı olacaktır. Bağışıklık sisteminizi güçlendiren C vitamini içeriği ve meyve asitleri ile yağları çözen turunçgiller de, vücut tarafından depolanan yağların çözülmesi adına etkin içeriklerdir. Ananasın ise Bromelain içeriği bulunmaktadır ve bu sayede, çözünmesi istenen yağların parçalanmasını olanaklı hale getirmektedir. Kısacası bu besinler, kısa zamanda zayıflamak için tüketmeniz gereken etkili isimler arasında yer almaktadır.

■ Diyelim ki tatile gitmek için hazırlanmaya sadece üç gününüz kaldı. O halde karın yağlarınızla nasıl başa çıkıp, karnınızı nasıl sıkılaştıracaksınız? İşte bu gibi bir durumda yapmanız gereken: Üç gün boyunca, günde altı sefer, elma suyu ve havuç suyu karışımı tüketmekten ibaret. Karışımın içeriğinde Pektin ve C vitamini bulunmakta. Dolayısı ile daha sağlıklı bir vücut, sıkı bir karın üç gün içerisinde sizin olabilir.

■ Peki ya katılacağınız davet çok kısa bir zaman önce ortaya çıktı ise ve iki gün gibi bir zamanınız kaldıysa nasıl vücudunuzu arındırabilirsiniz? İşte bunun için size özel vereceğimiz beslenme programını uygulamanız gerekiyor. Sabah kahvaltısında sade kahve, portakal suyu ya da ananas tüketin. Sonrasında, acıktığınız zamanlarda bir kaç kuru kayısı tüketmeyi tercih edin. Öğle yemeğinizde mutlaka havuç ya da lahana bulunsun. Sıcak suyun içerisine limon ve nane ekleyip, su içeceğinizde bu suyu tüketin. Böylece daha sağlıklı bir vücut ile davete katılabilirsiniz.

■ Davetin son gününde ise, sabah kahvaltınızda, bir kase yoğurt içerisine 5 – 6 çorba kaşığı yulaf kepeği ekleyin. Böylece bağırsaklarınız temizlenecektir. Yemeklerinizi ise bir çorba kaşığı zeytinyağı ile kavurduğunuz sebzelerden oluşturun. Bu sayede, aynı gün içinde dahi ödemlerinizden kurtulabilirsiniz.

■ Göğüslerinizin dikleşmesi için diyet yapmaktansa sağlıklı beslenmeyi tercih edin. Yapacağınız her diyet sonrası vereceğiniz kilo, ardından da alacağınız kilo, göğüslerinizin sarkmasına neden olacaktır. Geceleri sırt üstü uyuyun. Daha çok sporcu sütyeni giyin ve dambıl ile kollarınızı yukarı doğru kaldırarak ağırlık çalışın. Bu sayede, daha dik göğüslerle davete katılabilir, daha iyi görünebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.