0

Elma Tipi Vücut

elma tipi vücutBu yazımızda sizlere elma tipi vücut ile ilgili bilgilerden söz ederek, elma tipi vücut nasıl zayıflar; ve elma tipi vücut nasıl giyinmeli sorularının yanıtlarını aktaracağız. Bildiğimiz gibi vücut tipleri birbirinden farklı olan kişilerin, zayıflamak için bu kritere uygun beslenme, ve giyinmeleri gerekiyor. Çünkü kilo problemi, bölgesel zayıflama ile ortadan daha kolay kalkıyor. O halde gelin önce elma tipi vücut özelliklerini gözden geçirelim… Ve siz önce elma tipi vücuda sahip olup olmadığınızı kontrol edin; sonrasında da buna göre uygulamalarınızı yerine getirin…Radyo Dinle

Elma Tipi Vücut Özellikleri

• Göğüsler dolgun, ve büyüktür.
• Bacaklar ince, ve düzgündür.
• Omuzlar geniştir.
• Basen; ve kalça düzdür.
• Bel kalındır.

Bu özellikler sizde de varsa elma tipi vücut yapısına sahipsiniz demektir…

Elma Tipi Vücut Nasıl Zayıflar?

Eğer elma tipi vücut yapısında iseniz, almış olduğunuz kilolar genellikle karın bölgesinde birikmiş olacaktır. Zayıflamak için beslenmeye tahıl; ve baklagillerin eklenmesi gerekir. Daha az hayvansal yağ tüketiminin gerçekleştirilmesinin yanında, güne meyve tüketerek başlamak önemlidir. Meyve tüketiminde olabildiğince narenciye türü meyveler tercih edilmeli. Aşırıya kaçılmadığı müddetçe de kuru meyve; ve bal tüketiminde herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Hayvansal yağ tüketiminin azaltılması adına, et tüketiminde yağsız etten yana tercih hakkı kullanılmalı, ve daha çok balık tüketimi tercih edilmeli. Bununla birlikte, beslenmeye fındık dahil edilmeli. Soya tüketiminde herhangi bir sakınca bulunmuyor. Sıvı alımını olabildiğince bol gerçekleştirmesi gereken elma tipi vücut, zayıflamak için sudan, ve bitki çaylarından yana, özellikle de zencefil çayından yana bir tercihte bulunmalı.

Elma Tipi Vücut Nasıl Giyinmeli?

Karın kısmı geniş olan elma tipi vücut, giyim tercihi yaparken, dikkatleri karın bölgesinden uzak tutacak şekilde davranmalı. Yüz, kol, bacak, ve boyun bölgesini ön planda tutacak giysiler bu anlamda elma tipi vücut tarafından tahatlıkla tercih edilebilir.

Yaka tercihinde uzun V yakalardan destek alınabilir. Bu anlamda hem vücudun üst kısmına dikkat çekilmiş olur, bu bölge daha uzun; ve aynı zamanda da daha ince görünür. Yakanın kesiminin olabildiğince kruvaze olması gerektiği de unutulmamalı. Yaka bölgesinde abartılı, büyük süs, ve aksesuarlardan ise kesinlikle uzak durulmalı.

Üst bedende kesinlikle desenleri büyük olan, ya da vücuda tam yapışan giysilerden uzak durulmalı. Kısa ceket tarzı, göbeği açıkta bırakan kıyafetler de tercih edilmemeli; çünkü burada hedef, büyük olan karının olabildiğince ince gösterilmesidir. Tunikler, uzun gömlek; ve ceketler bu vücut yapısına sahip olan kadınlar tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Bu giysiler aynı zamanda, kesim ile şekillendirilmiş olabilirler, ama kesinlikle vücuda yapışmamalıdırlar.

Biraz daha aşağı inip pantolon seçimine gelindiğinde ise, bol paça; ya da boru paça pantolonlar tercih edilmelidir. Aynı zamanda düşük bel de kullanılmamalıdır. Dar paçalı pantolonların vücudun üst kısmını vurgulayacağı unutulmamalıdır. Oysa ki biz, bu kısmı gizlemeye çalıştık…

Kalın askılı bluzler kullanarak kollarınızı, sivri burun ayakkabı kullanarak bacaklarınızı rahatlıkla ortaya çıkartabilirsiniz. Bacaklarınızı sergilemek için diz üstü çan eteklerden de rahatlıkla yardım alabilirsiniz. Ancak, kemer kullanımından kesinlikle uzak durmanız, bu model giysilerden kaçınmanız gerektiğini belirtmeyi de unutmamalıyız.

Yüzünüzü ön plana çıkartarak da dikkatleri karın bölgenizden uzak tutabileceğinizi unutmamalısınız. Bunun için saçlarınız bakımlı olmalı, saç renginiz dikkat çekici, kullandığınız rujun da dikkat çekici olmasını sağlayabilirseniz, yüzünüze bakmaktan, karnınızı göremeyecek insanların dikkatini rahatlıkla çekebilirsiniz.

Gece kıyafetinde tercihiniz asimetrik desenlerden yana olmalı; ama iri desenlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Gece kıyafetinizi giydiğinizde, üzerinize manto giymek yerine omzunuza atın, çantanızı askılı olarak değil, elinizde taşıyarak kullanın.

Abiye kıyafet; ve gelinlik alacağınızda ise, tek parça değil, iki parçalı olanları tercih etmenizin daha mantıklı olacağını unutmayın. Şal kullanımından kesinlikle kaçının…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.