0

Doğumdan Sonra Göbek Nasıl Sıkılaşır?

Biz kadınlar, doğumdan sonra göbek sarkmasını sorun etmemiz dolayısı ile bazen bebek sahibi olmayı; anneliği erteleyebiliriz. Ancak estetik kaygılar dolayısı ile verilen bu yanlış kararların çok da sağlıklı olduğu kanısında değiliz. Doğumdan sonra göbek sarkması önlenebilir ya da giderilebilir. Peki doğumdan sonra göbek nasıl erir, doğumdan sonra göbek nasıl sıkılaşır? İşte sorularınızın yanıtları:Radyo Dinle

Doğumdan Sonra Göbek Nasıl Sıkılaşır?
Doğumdan Sonra Göbek Nasıl Erir?

Kimi kadınlar çok şanslıdır; sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilmek için alınması gereken kiloları alır; ama sonrasında da kolaylıkla verirler. Kimi kadınlar ise ne kadar çabalasalar da, doğum kilolarından kolay kurtulamazlar. Zaten doğum kilolarından kurtulsalar da, doğum sonrası göbek sarkması, kilo olayından çok daha farklı bir yerdedir. Bazı beslenme ve egzersiz önerileri ile atlatılabilen bu sorunu nasıl aşabileceğinize gelince:

Kilo Vermem Durdu

■ Öncelikli desteği egzersizden almalısınız, İlk olarak, bebeğinizle birlikte yürüyüş yapın. Bebeği bebek arabasına yerleştirip, 1.5 kilometre yürüdüğünüz her gün 100 kaloriyi rahatlıkla yakabilirsiniz. Sonrasında ise, koşuya uygun bir bebek arabası ile koşabilir, daha çok mesafe kat edebilirsiniz. Ardından da yoga, pilates gibi egzersizler gelir ki bu egzersizler, vücudun sıkılaşması için oldukça önemlidir.

■ Sert bir zemin üzerine uzanıp dizlerinizi bükün ve ayak tabanlarınızın yere düz basmasına dikkat edin. Omuzlarınız ve sırtınız yerden hiç kalkmayacak şekilde, sadece leğen kemiğinizi yukarı doğru kaldırın. Sonrasında yeniden başlangıç pozisyonuna dönün. Bu hareketi yapabildiğiniz kadar çok yapın. Ama hareket etmesi gerekenin sadece leğen kemiği olduğunu kesinlikle unutmayın.

Kışın Kilo Almamanın Yolları

■ Aç kalmayın. Beslenmenize sebze, yağsız süt ve süt ürünleri ve yağsız proteinler ekleyin. Kesinlikle öğün atlamayın. Aksi halde yavaşlayacak olan metabolizmanız, kilo vermenizi zorlaştıracaktır. Bununla birlikte, bebeğinizi mutlaka emzirin. Süt üretimi, sizin günlük 500 kalori fazladan yakmanızı sağlayabilir ve zaten bebek emzirmek, bir enerji harcamayı sağlayacağı için, hazır mama kullanmak yerine, daha hızlı zayıflamanızı sağlayacaktır.

■ Gün içinde olabildiğince bol su tüketmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.