0

Fırında Yumurtalı Ekmek

fırında yumurtalı ekmek tarifiKahvaltı, bazılarımız için sevilmeyen öğünler arasında yer alır, bazılarımızın ise olmazsa olmazıdır. Okulların da açılmasına az zamanın kaldığı bugünlerde, çocuklarınızı sağlıklı kahvaltılar yapmaya alıştırmanız gerekmektedir; aksi halde zihinleri uyanmayacağından, akıllarına da ders girmeyecektir. Zayıflamak isteyenlerin de metabolizmalarını hızlandırmak için kahvaltı ile güne başlamaları gerekmektedir. Şeker hastaları, güne mutlaka kahvaltı ile başlamalı, ve kan şekerini dengelemelidirler. Peki kahvaltı için, fırında yumurtalı ekmek tarifi hakkında bilgi sahibi olmaya ne dersiniz? Genellikle kızartması yapılan fırında yumurtalı ekmek, aslında biraz sonra size aktaracağımız fırında yumurtalı ekmek tarifi ile daha hafif, ve lezzetli bir hal almaktadır. O halde, bayat ekmeklerinizi de değerlendirebileceğiniz fırında yumurtalı ekmek tarifine, gelin birlikte bakalım…Radyo Dinle

Fırında Yumurtalı Ekmek İçin Gerekli Malzemeler:

*Dilimlenmiş bayat ekmek
*Beyaz peynir; ya da tulum peyniri
*Maydanoz
*Her üç dilim ekmek için bir yumurta
*Peynirin tuzu az ise yeteri kadar tuz
*Yeteri kadar kırmızı pul biber

Fırında Yumurtalı Ekmek Nasıl Yapılır?

• Maydanozları yıkayarak temizleyin, ve ince ince doğrayın.
• Peynirleri rendeleyin; ve maydanoz ile karıştırın.
• Karışımın içerisine pul biber, tuz, ve yumurta da ekleyerek karıştırın.
• Fırın tepsisinin içerisine yağlı kağıt yerleştirerek, üzerine dilimlediğiniz ekmekleri yerleştirin. Ekmeklerin üzerine ise, hazırlamış olduğunuz peynir; ve yumurtalı karışımı kaşık yardımı ile bol bol sürün.
• Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında, fırında yumurtalı ekmek pişirme işlemini 15 dakika gerçekleştirerek, ekmeklerin üzerinin kızarmasını bekleyin.
Ardından servise hazır olan fırında yumurtalı ekmek yenilmeye de hazırdır. Afiyet olsun…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.