0

Tatlı Badem Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Pek çok kişi tatlı badem yağını saç bakımı yapmak için kullanmayı tercih eder. Bazılarımız kirpiklerimizi uzatmak için ondan yardım alırız. Ama bizim bildiğimiz, tatlı badem yağının cilde faydaları nelerdir sorusunun yanıtları sınırlıdır. Örneğin bu mucizevi yağ kuru ciltleri nemlendirir, cildi temizleme özellikleri gösterir… Kısacası, gerçekten mucize etkilidir. Bu nedenle, bilmediğimiz faydaları da aktarmak ve tatlı badem yağı nasıl kullanılır sorusunun yanıtını vermek için bu yazıyı hazırlamaya karar verdik.Radyo Dinle

Tatlı Badem Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

■ Güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi korur.
■ Dudak bakımına katkıda bulunur; çatlakları giderir.
■ Doğal bir makyaj temizleyicidir. Dolayısı ile gözenekleri açma etkisi bulunmaktadır. Dolaylı olarak tatlı badem yağı sayesinde nefes alan cilt, akne ve sivilcelerden arınır.
■ Kirpikleri uzatma ve gürleştirme etkisi bulunmaktadır.
■ Göz altı morluklarından kurtulmak için kullanılabilir.
■ Göz çevresi bakımına katkısı vardır. Cildi nemlendirdiği için kaz ayaklarının oluşumunu azaltır.
■ Kırışıklık ve ince çizgilerin giderilmesinde yardımcıdır.
■ Cildi temizleyici etkisi vardır. Bunu sadece cildi makyajdan arındırmak değil, kirden arındırmak adına da tatlı badem yağı ile sağlayabilirsiniz.

Tatlı Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Tatlı badem yağını kullanmanın en pratik yolu, içeriğinde tatlı badem yağı bulunan cilt bakımı ürünlerini satın almaktır. Ama bu ürünler doğal değildir elbette; illa ki içeriklerinde kimyasal maddeler de bulundururlar. Bu nedenle kendi hazırladığınız maskeleri kullanmanız çok daha doğal ve sağlıklıdır.

Bir kulak temizleme çubuğunun üzerine biraz tatlı badem yağı damlatarak kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Ancak bu işlem sırasında yağın gözünüze kaçmamasına da dikkat etmelisiniz.

Makyaj temizleme pamuğunun üzerine biraz tatlı badem yağı damlatarak cildinize masaj yaparak uygulayabilir; hem cilt temizliği hem de nemlendirmesini aynı anda yapabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.