0

Morluk Otu Nedir?

Morluk otu son zamanlarda internet üzerinde en çok aranan şifalı bitkiler arasında yer almakta. Ve adından da anlaşıldığı gibi genellikle morlukların iyileştirilmesinde kullanılmaktadır. Söz konusu morluk otu nedir, morluk otu faydaları nelerdir gibi soruların yanıtlarını ilerleyen bölümlerde bulabilecek ve morluk otunun kullanımı hakkında da bilgi sahibi olacaksınız. Kremi de bulunan morluk otunu tanımaya başlayalım isterseniz.Radyo Dinle

Morluk Otu Nedir?

İlaç olmamakla birlikte, cilt sorunlarının giderilmesinde kullanan, piyasada krem, balsam, yağ gibi farklı formlarda karşımıza çıkan morluk otu çok etkili şifalı bitkiler arasında yer alması dolayısı ile kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışılmalıdır.

Morluk Otu Faydaları Nelerdir?

Adından anlaşıldığı ve yazımızın başında da belirtmiş olduğumuz gibi morluk otu, ciltte zamanla ortaya çıkan ya da darbe sonucunda meydana gelen morlukların giderilmesinde kullanılmaktadır. Göz altı morlukları, koltuk altı ve göğüs ucu morluklarının giderilmesinde morluk otu yağını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Morluk otu satın almak isterseniz genellikle piyasada morluk otu yağını bulabilirsiniz. Bu yağ soğuk sıkım ve sıcak sıkım morluk otu yağı olarak iki farklı şekilde bulunur. Ancak pek çok bitkisel yağda olduğu gibi morluk otu yağında da soğuk sıkım tercih sebebidir.

Sorunlu bölgelere, günde üç sefer, masaj yaparak uygulamanız gereken morluk otunun fiyatı ortalama 20 TL civarındadır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.