0

Yazın Saç Bakımı

sacin kurumasini onlemekDenizin tuzu, havuzun kloru… derken, saçın kurumasını önlemek, yaz aylarında her zamankinden daha fazla çaba gerektirmekte… Bu nedenle, yazın saç bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtı önemli… Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, yazın saç bakımına ilişkin dikkat etmeniz gerekenleri anlatarak, saçın kurumasını önlemek adına nelere dikkat etmeniz gerektiğini gözden geçireceğiz…Radyo Dinle

Yazın Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

• Yazın saç bakımı dediysek… Her şeyin öncesinde, vücudunuzun gün içerisinde ne kadar suya gereksinimi olduğunu hatırlamalısınız. Bu noktada saçlarınız da vücudunuza dahil olup, günde 2 litre suyun en az tüketmenizin önerildiği miktar olduğunu kesinlikle aklınızda tutarak, bolca su içmelisiniz.

• Yazımızın başında da belirtmiş olduğumuz tuz; ve klora saçlarınızı maruz bırakan deniz; ve havuzun sonrasında, saçlarınızı güneşe karşı kurutmak yerine, önce yıkamalısınız. Aksi halde, güneşin yakıcı ışınları ile de birleşecek olan tuz; ve klor, saçlarınıza, tahmininizden daha fazla zarar verebilir.

• Argan yağı, yazın saç bakımında mucizevi etkiye sahip bitkisel yağlar arasında yer almakta. Hem yenileme, hem güçlendirme, hem de nemlendirme etkisine sahip olan argan yağını saçlarınıza uygulayacak olursanız, saçlarınızı güneşin zararlı ışınlarından korur, kuruyup yıpranmasını da önlemiş olursunuz.

• Fark etmiş olacağınız gibi, saçların kurumasını önlemek için, onları güneşten de korumalısınız. Bu nedenle de şapka kullanmak, alabileceğiniz en iyi önlem olacaktır. Ama bunun yanında, şapka takmak istemezseniz, saçları güneşten koruyan ürünler de kullanabilirsiniz.

• Saçlarınıza ısı veren maşa, düzleştirici, fön makinesi gibi cihazları yaz aylarında kullanmayın, ya da kullanmayı olabildiğince azaltın… Çünkü saçlarınız zaten güneşten yeteri kadar ısı alıyor; ve bunun üzerine bir de şekillendirici cihaz kullanırsanız, iyice ısınıp kuruyabileceklerini unutmayın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.