0

Sinameki Kürü Nasıl Uygulanır?

sinameki kürüBu yazımızda sizlere, özellikle de hızlı saç uzatma isteği bulunan kadınlara, sinameki kürü ile ilgili bilgilerden söz edeceğiz. Sinameki kürü nasıl hazırlanır; ve sinameki kürü nasıl uygulanır sorularının yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Bazı okurlarımız, sinameki kürü ile, keratin bakımının birlikte uygulanması halinde, olumsuz bir sonucunun olup olmayacağını merak etmekteler. Bu noktada hemejn şunu belirtmekte yarar var: Keratin bakımı, sadece saçın boy kısımlarında etkilidir; saçı keratin ile kaplayarak, daha bakımlı hale gelmesini sağlar. Sinameki kürü ise daha çok, saç diplerine yöneliktir. Saç kökünden besleyerek saça bakım yapar… Bu nedenle, içeriğinde herhangi bir kimyasal da bulundurmaması dolayısı ile, her iki uygulamayı birlikte rahatlıkla kullanabilirsiniz… Şimdi gelelim sinameki kürünün nasıl yapıldığına…Radyo Dinle

Sinameki Kürü Nasıl Hazırlanır?

Sinameki kürünü hazırlamak için gerekli malzemeler şu şekildedir:

*Bir çay bardağı su
*Bir tatlı kaşığı sinameki
*Bir yemek kaşığı tatlı badem yağı
*Bir tane Bepanthen ampul
*Bir tane Evigen ampul
*Bir tane Bemiks ampul

Peki bu malzemeleri kullanarak sinameki kürü nasıl hazırlanır?

İlk olarak, sinamekiyi su içerisinde iki dakika kaynatmalı, ve sonrasında süzerek, suyun, kullanabileceğiniz ılıklığa gelmesini beklemelisiniz. Sonrasında bu suyun içerisine tatlı badem yağı, Bepanthen, Evigen; ve Bemiks ampulleri de kırarak karıştırmalısınız.

Sinameki Kürü Nasıl Uygulanır?

Bu uygulamayı haftada bir kere gerçekleştirmeniz, hızlı saç uzatma konusunda sizin adınıza yeterli olacaktır. Yapmanız gereken, hazırlamış olduğunuz karışımı, önce saç diplerinize masaj yaparak uygulamak, sonrasında da kalanı saç uçlarına yedirmekten ibarettir. Sonrasında saçlarınızı bir bone, ya da streç ile sararak, bu şekilde en az iki saat beklemelisiniz.

Normal şartlarda, hızlı saç uzatma adına kullanılan sinameki kürünün herhangi bir olumsuz sonucu bulunmamaktadır. Ama eğer saçlarınızda bir yanma hissederseniz, saçlarınızı hemen yıkamanızı öneriyoruz. Eğer alerjik bir durumunuz varsa bu ihtimal gerçekleşecektir. Aksi halde sorunsuz kullanabilirsiniz.

Hızlı saç uzatmaya yönelik kullanacağınız sinameki kürünün, ikinci uygulamanın sonunda dahi, etkisini görecek şekilde etkili olduğuna şahit olacaksınız. Öyle ki bu kürün, hızlı saç uzatmanın en etkili yöntemi olduğu söylenmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.