0

Şampuana Şeker Eklemek Ne İşe Yarar?

Saç bakımında denemediğimiz yöntem belki de kalmadı. Hepimiz, hızlı saç uzatma, saç dökülmesini önleme, saç rengini açma… gibi pek çok farklı şey için, çok farklı saç bakımı yöntemleri denedik. Ancak şeker ile saç bakımını neredeyse hiç birimiz denemedik. Oysa şekerin saça faydalarının da saymakla bitmediği bilinmesi gereken bir gerçek… Vücut sağlığı için zararlı olsa da, şekerin saça faydaları önemli. Şampuana şeker eklemek sureti ile yapılan şeker ile saç bakımı hakkında bilgileri hemen sizlerle paylaşmaya başlayalım…Radyo Dinle

Şekerin Saça Faydaları

Şampuana şeker eklemek, saçlı deride bulunan yapışkanın ve ölü derinin arındırılmasına katkıda bulunuyor. Böylece saç bakım ürünlerinin saçlarınıza olan etkisi de daha çok oluyor. Şeker saçlarınızın hem daha temiz, hem daha sağlıklı, hem de daha nemli görünmesini sağlaması ile biliniyor.

Şeker ile saç bakımını, sampuana şeker ekleyerek yapabilirsiniz. Bunun için, nemlendirici şampuanınızın içine bir kaşık şeker eklemeli ve bu şampuanı, şekersiz dört şampuan kullanımı aralıkları ile saçlarınıza uygulamalısınız. Saç derinize yumuşak şekilde masaj yapıp, bir kaç dakika beklemenin ardından saçlarınızı durulamanız halinde, saç bakımınız sonlanacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.