0

Saçlara Kış Bakımını Sarımsaklı Sütle Yapın

Saçlara kış bakımının yapılması ihmal edildiğinde, soğuk ve kuru hava, hava kirliliği ile birleşir ve saçların nemini kaybetmesine neden olur. Canlılığını yitiren saçlar yıpranır, kırılır, dökülür… İşte bu nedenle şampuana sarımsaklı süt karıştırılması önerilmektedir. Hem sarımsak; hem de sütün saça olan faydaları herkes tarafından bilinmektedir. Kullandığımız şampuanlar ise hem saçı, hem saç derisini temizler. Reklamlarda gördüğümüz gibi pek çok etkileri vardır; örneğin saça nem terapisi yaparlar, kepeği, dökülmeyi önlerler… ama aslında içeriklerinde pek çok kimyasal bulundururlar ve sizin hazırladığınız doğal bakım ürünleri kadar da etkili olmazlar. Peki saçlara kış bakımı yapmak için sarımsaklı süt nasıl hazırlanır, şampuana nasıl eklenir, sarımsaklı sütün faydaları nelerdir?Radyo Dinle

Sarımsaklı sütün faydalarından ilki, içeriğinde Alicin isimli bir madde bulunduran sarımsağın bu şekilde saçları beslemesi. Kötü koktuğunu inkar edemeyiz; ama aslında kötü kokuya neden olan sarımsağın içeriğindeki etken maddeler, saça keratin ve sülfür sağlarlar. Ve bu maddelerin saça sürekli uygulanması çok etkili ve gereklidir.

Sarımsaklı sütün faydalarından söz ederken sıra süte geldiğinde ise Protein içeriği ile saçı hem besleyip; hem de yumuşattığını belirtmemiz gerekiyor. Ayrıca süt, sarımsağın içeriğinde bulunan ve saça faydaları olan etken bileşenleri ortaya çıkartıyor. Bu nedenle, saçlara kış bakımı yaparken sarımsaklı süt kullanmanız ve bunu da en kısa yoldan şampuan içerisine karıştırarak yapmanız öneriliyor.

Sarımsaklı Süt Nasıl Hazırlanır?

■ Üç tane sarımsağı ezin.
■ Bir bardak süte karıştırın.
■ Hazırlamış olduğunuz sarımsaklı sütün içerisine bir bardak şampuan dökn.

Saçlarınızı yıkarken, hazırlamış olduğunuz bu karışımı kullanın. Hem süt; hem de şampuan saçlarınızın kötü kokmasını önleyecektir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.