1

Saçın Temiz Görünmesi İçin Yapılması Gerekenler

saçın temiz görünmesiGerek havaların soğuk olması, gerekse de hayatın yoğun temposu dolayısı ile zaman zaman saçlarımızı uzun aralıklarla yıkayamayabiliyoruz. Bununla birlikte, zaten saç için sağlıklı olan da, haftada 2, en fazla 3 kere yıkanması… Peki ya saçlarınız çabuk yağlanıyorsa; ve bu sırada dışarı çıkmanız gerekiyorsa… Ne yapacaksınız? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, yağlı saç nasıl temiz görünür sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Saçın temiz görünmesi, saçların temiz görünmesi hem güzellik, hem de sağlığın işareti… O halde bu bilgilere hepimizin sahip olması gerekiyor… İşte o bilgiler:Radyo Dinle

Yağlı Saç Nasıl Temiz Görünür?

• Bebek pudrası, saçın temiz görünmesi için denenebilecek alternatif yöntemlerdendir. Yapılması gereken, saç diplerine bir miktar bebek pudrası dökmek, ve yağı emmesini beklemektir. Ardından saçlarınızı tarayarak istediğiniz şekli verebilirsiniz.

• Hindistan cevizi yağından da, saçların temiz görünmesi için yararlanabilirsiniz… Yapmanız gereken, saçlarınızın önüne bir miktar Hindistan cevizi yağı uygulamak; ve sonrasında, bunu geriye doğru atmak, tabi saçları da geriye doğru taramak… Bu şekilde, yağlı saçlarınızın, kirli değil, parlak görünmesini sağlamış olacaksınız.

• Mısır ununun da aynı bebek pudrası gibi, kuru şampuan gibi, saçın temiz görünmesine katkısı bulunmaktadır. Bunun için, saç diplerinize biraz mısır unu serpip, saçlarınızı da karıştırarak, mısır ununun saçtaki yağı emmesini sağlamalısınız.

• Fön makinesi açık iken, ısısını orta olacak şekilde ayarlayın, ve saçlarınıza doğru tutup, aynı zamanda da saçlarınızı tarayın. Bu sayede onların canlanmasını sağlamış olacaksınız.

• Saç spreyi kullanarak da yağlı saçınızın bu görünümünden kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken, saç diplerinize bir miktar sıkmaktan ibarettir.

• Taze sıkılmış limon suyunu, saçlarınızın yağlı kısımlarına uygulayıp masaj yapmak da sizin için iyi sonuçlar verebilir.

• Saçlarınızı örer, atkuyruğu yapar; ya da dağınık topuz ile şekillendirirseniz; ve bu işlemi gerçekleştirmeden önce de biraz saç spreyi uygularsanız, yağlı saç görünümünü gizleyebilirsiniz.

• Saçlarınızı ayırdığınız bölge çok yağlı görünür. Bu nedenle, saçlarınıza şekil verirken, farklı bir yerden ayırmayı deneyebilirsiniz.

• Deniz tuzunu alıp saçlarınıza püskürtün; sonrasında da fön makinesi ile kurutun. Yağlı görünümden kurtulmanın bu kadar kolay olduğuna siz bile inanamayacaksınız…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

One Comment

  1. Yağlanma için saçıma her duyduğum şeyi sürdüm bazen saçımda kek yapıyor gibi hissediyordum çözümü buluna kadar baya uğraştım bazen yağlanma çözüldü sandım bu defa kuruluk oldu ama en sonunda dengeli olarak çözen bir yol buldum liquid keratin kullanmaya başladıktan sonra saçım düzene girdi ne yağlanma nede kuruluk gibi bir problem yok artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.