1

Saçımın Hızlı Uzaması İçin Ne Yapmalıyım?

saçımın hızlı uzamasını istiyorumSaçımın hızlı uzamasını istiyorum diyenler aslında sadece kadın değil, pek çok erkek de saçımın hızlı uzaması için ne yapmalıyım, ya da saçımın hızlı uzaması için ne yapabilirim sorusunun yanıtlarını arıyor… Biz de bu yazımızda, saçımın hızlı uzamasını istiyorum diyen herkes için, saçımın hızlı uzaması için ne yapabilirim; ve saçımın hızlı uzaması için ne yapmalıyım sorularının yanıtlarından söz edeceğiz…Radyo Dinle

Saçımın Hızlı Uzaması İçin Ne Yapmalıyım?
Saçımın Hızlı Uzaması İçin Ne Yapabilirim?

• Saçımın hızlı uzamasını istiyorum diyen kişinin ilk olarak sağlıklı yaşamı alışkanlık haline getirmesi gerekmektedir. Bu anlamda, bol su içmek, çiğ sebze – meyve yemek, egzersiz yapmak, günde en az yedi saat uyumak çok önemlidir. Vücuttan çıkan saç, sağlıklı bir vücuttan çıkacak olursa, hem daha hızlı, hem de daha güzel çıkacaktır, öyle değil mi?

• Saçlarımızı genellikle şampuanlarla yıkıyor olsak da, saç derisinin dökülmemesi adına haftada bir kere detoks sabunu kullanmamız gerekmektedir. İçeriğinde hiç bir kimyasal madde bulundurmayan detoks sabunlarını tercih ederek kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız.

• Saç foliküllerinin tıkanmasına engel olabilecek ürünleri kullanmaktan, ve saçınızda bırakmaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Kuru şampuan kullanıp saçlarınızı temiz göstermek, saç şekillendirme ürünleri kullanmak, saç foliküllerinin tıkanmasının önemli nedenleri arasında yer almaktadır, ve saçların hızlı uzamasını önlemeye neden olur.

• Saçımın hızlı uzamasını istiyorum diyorsanız, kan dolaşımının hızlanması, ve saç foliküllerinin beslenmesini sağlamanız gerekmektedir. Bunu yapmak için saçlarınıza, boş zamanlarda masaj yapmalı, sonrasında da saçlarınızı hafifçe çekmelisiniz.

• Saçımın hızlı uzaması için ne yapmalıyım diyen bir kişinin, düzenli olarak, ortalama 2 ayda bir saçlarının uçlarını düzelttirerek kırıklardan kurtulması gerekmektedir. Bu sayede, uzamaya çalışan saç, kırıklarla karşılaşmayacağı için daha kolay uzayacaktır.

• Saç modeliniz olabildiğince aynı olsun… Çok sıkı at kuyruğu, ve topuzların, saçlarınızı zayıflatarak kırıklara neden olacağını unutmayın. Saçlarınıza, olabildiğince serbest kalabilecekleri modeller seçin.

• Doğal yağlardan destek alarak saç bakımınızı yapıp; her gün şampuan kullanmayın, saçınızı kimyasal ürünlere çok fazla maruz bırakıp, sürekli renk değişimlerine gitmeyin Bu unsurlar, saçların yorulmasına; ve gücünü kaybetmesine neden olmaktadır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

One Comment

  1. Sarımsak yağı, çam terebentin, hindistan cevizi, hint yağı gibi yağların saç uzzattığını biliyordum, o yüzden böyle bir hazır karışım almayı düşünürken, bunların hepsini içeren keratin dip bakım yağını buldum, şu an 2 hafta oldu gözle görülür şekilde uzama arttı, dökülme durdu, ayrıca saçlarım daha güçlü ve parlaklık kazandı, gerçekten çok mutluyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.