0

Saçı Yıkadıktan Sonra Ne Yapmalıyım?

saci yikadiktan sonra ne yapmaliSaç bakımımız için hem zaman, hem de maddi harcamalarda bulunduğumuz doğru. Ama bir kadının da etkileyici olmak adına zaten saç bakımını aksatmaması gerekiyor… Peki, diyelim ki banyo yaptınız, saçınızı da bu sırada yıkadınız, şampuan, saç kremi, ve hatta saç maskesi dahi kullandınız… Peki şimdi ne yapacaksınız? Saçı yıkadıktan sonra ne yapmalı, ya da saçı yıkadıktan sonra ne yapmalıyım sorusunun yanıtları arasında yer alan, banyodan sonra saç bakımı ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde bulabileceksiniz:Radyo Dinle

Saçı Yıkadıktan Sonra Ne Yapmalıyım?
Saçı Yıkadıktan Sonra Ne Yapmalı?

• Her şeyin öncesinde, saçlarınızı havlu ile sarıp, sert işlemler uygulamadan, bu şekilde kurumasını bekleyin. Çünkü ıslak olan saçlarınızın kırılmaya daha müsait olduğunu biliyorsunuz. Nemini alan saçlarınıza, sonrasında neler yapacağınıza gelince:

• Şimdi sıra, banyo sırasında dolaşmış olan saçları taramaya geldi… Ancak bunun öncesinde saçlarınıza bakım yağı uygulamalısınız. Aksi halde, saçlarınız yıpranmalara karşı açık olacaktır. Tarama işlemini ise olabildiğince nazik gerçekleştirmelisiniz.

Saç Düzleştirici Kullanmanın Püf Noktaları

• Tarama işleminden sonra saç diplerinize, parmak uçlarınızla, dairesel hareketler uygulayarak masaj yapın. Bu sayede, saç diplerinizde kan dolaşımı artacak, aynı zamanda sizin de mutluluk hormonlarınız çalışacaktır. Ve derin nefesler almayı da ihmal etmeyin…

• Pek çok kişinin saçları, banyo sonrasında elektriklenmektedir. Bu sorunu siz de yaşıyorsanız, nemlendirici saç kremi kullanabilirsiniz, ama bunun yanında, şampuan, ve saç kreminizin kolajen içermesine de dikkat etmelisiniz.

• Banyodan sonra saç bakımında, saçlarınızın daha hacimli olması için yapmanız gereken, hacim verici spreyi, yukarıdan aşağıya doğru değil, aşağıdan yukarıya doğru uygulamaktır. Bu sayede, ağırlığı aşağıya verilmemiş olan saçlarınız daha hacimli olacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.