4

Saç Serumu Nasıl Kullanılır?

sac-serumu-nasil-kullanilirSaç serumu, son zamanların en sık kullanılan saç bakım ürünleri arasında yer alıyor. Ama çoğumuz, saç serumu kullanımı hakkında yeterince bilgi sahibi değiliz… Örneğin, saç serumu, ıslak saça uygulandığında, saçların kolay açılmasını sağlıyor, saçları kökten uca kadar onarması dolayısı ile saçların güçlenmesini sağlayıp, saç dökülmesini önleyebiliyor. Peki o halde saç serumu nasıl kullanılır?Radyo Dinle

Saç Serumu Ne İşe Yarar?

• Elektriklenen saçlarınızı saç serumu ile sakin, söz dinler bir hale getirebilirsiniz. Bunun için saç serumu kullanımını iki farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz; ister banyo öncesinde saçlarınıza uygular, bir süre bekleyip sonra saçlarınızı yıkar, isterseniz de, banyo sonrasında, hafif nemli saçlarınıza uygular, saçlarınızı sıcak bir havlu ile sarar; ve bu şekilde bir süre beklersiniz. Her iki yöntemle de elektriklenen saçlara dur diyebilirsiniz.

• Saç bakım ürünleri arasında yer alan saç serumunu, ıslak saça, banyo sırasında da uygulayabilirsiniz. Bunun için, saçlarınızı yıkayıp kremlemenizin ardından, hemen saç serumunu saçlarınıza uygulayıp, bir süre beklemeniz gerekmektedir. Bu arada vücudunuzu sabunlayabilir, ayaklarınıza ponza taşı ile masaj yapabilirsiniz. Ve sonrasında saçlarınızı her zamanki gibi durulayarak onlara bakım yapmış olursunuz.

Saçlarım Neden İnceldi?

• Islak saça uyguladığınızda saçlarınızın kolay açılmasına yardımcı olduğunu zaten belirtmiş olduğumuz saç serumu, bunun yanında saçlarınızı ısı etkilerine karşı da koruduğu için, şekillendirme işleminden önce de kullanılabiliyor.

Saç Serumu Nasıl Kullanılır?

• İlk olarak saç serumunu avucunuza alın, ve sonrasında hafifçe ıslatın.
• Sonrasında işleme ilk olarak saçlarınızın arka kısmından başlayın, ve serumu bu bölgeye yedirin.
• Eğer saçlarınıza yetmediğini görürseniz, iki damla kadar daha alıp, yine saçınızın arka kısmına uygulayabilirsiniz.
• Artık saçlarınızın ön kısmına da serum uygulayabilirsiniz.

Saç Şekillendirmenin Kolay Yolları

İşte işlem bu kadar kolay…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

4 Comments

  1. saç uçlarına kullanılır ben keratin dip bakım yağı kullanarak iyileştiriyorum saç uçlarımdaki kırıklarımı

  2. organik keratin şampuanı kullanıyorum dökülmem için de dip bakım yağı kullanmaya başladım 2 haftadır kullanıyorum dökülmem yarıya indi

    • Magi… saç bakım serumu aldım nemli saçıma uyguladım ama saçım normaldekinden 2 kat fazla döküldü. Bilginiz var mı bu serum hakkında?

  3. Saç Bakımı Ve Onarıcı Ürünler Olarak Liquid Keratin Ürünlerini Tavsiye Ediyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.