0

Saç Şekillendirmenin Pratik Yolları

sac-sekillendirmenin-pratik-yollariHer kadının kendine has bir saç şekillendirme yöntemi vardır. Ve bizler genellikle, diğer hemcinslerimizin yaptıkları şeyleri nasıl farklılaştırarak yapabileceğimizi düşünür dururuz. Yazımız içerisinde sizlere saç şekillendirmenin pratik yolları, ve saç şekillendirmenin püf noktalarından söz edeceğiz. Söz konusu bu yöntemleri uyguladığınızda inanın diğer hemcinsleriniz de artık size özenecek…Radyo Dinle

Saç Şekillendirmenin Pratik Yolları
Saç Şekillendirmenin Püf Noktaları

Saç Şekillendirme İçin Yeterince Zamanım Yok… diyorsanız, en iyi kurtarıcınız olan tel tokalardan yardım alın, ve onları kesinlikle hafife almayın. Yapmanız gereken, saçlarınızı tel toka ile sabitlemek, ve bu şekilde kendinize has bir tarz da oluşturmaktan ibaret…

Saç Şekillendirmenin Kolay Yolları

Saçlarımın Daha Çabuk Kurumasını İstiyorum… Özellikle saçlarınız uzun ise; ve de mevsim kışsa saçlarınızın zor kuruması kaçınılmaz; hatta tam kuruduğunu sanıp da makineyi kapattığınız anda, mutlaka nemli kalan bir yerle karşılaşırsınız. İşte bu gibi bir durumda, saçı hızlı kurutan spreylerden yardım alabilirsiniz. Ama bu spreylerin saçlarınıza zarar vermemesi için, sadece dar zamanlarda kullanmanız gerektiğini de hatırlatalım…

Yeni Çıkan Küçük Saçlar Şekil Almıyor… Özellikle de bu saçlar, başınızın ön kısmında olur, ve kötü görünüme neden olabilir. İşte bu gibi bir durumda yapmanız gereken, kullanmadığınız bir diş fırçasına sabitleyici sprey sıkmak, sonrasında da küçük saçları bu fırça ile taramaktır.

Genç Gösteren Saç Modelleri

Tel Tokalar Saçımdan Kayıp Düşüyor… Bu durum elbette sizi rahatsız eder. Ama yine kurtulmak için sabitleyici saç spreyi kullanmanızı önerebiliriz. Tel tokalara bu spreylerden sıkıp, sonrasında saçınıza takarsanız, düşmediklerini görürsünüz.

Parfüm Kokan Saçlarım Olmasını İstiyorum… Bunu hepimiz ister, bu nedenle de evden çıkmadan önce saçlarımıza parfüm sıkarız. Oysa ki yapılması gereken bu değil… Yapılması gereken, saçlarımızı taramadan önce fırçaya parfümden bir kere sıkmak, sonrasında saçlarımızı taramak… Bu şekilde, parfümünüzün kalıcılığı da daha fazla olacaktır.

Saç Serumu Nasıl Kullanılır?

Tel Toka Saçımı Yeterince Kavramıyor… Bunun nedeninin, tel tokanın saçlarınıza yanlış takılıyor olması olabileceğini düşünmüş müydünüz? Pek çok kişi tel tokanın yanlış kullanımını gerçekleştiriyor. Yapılması gereken, tırtıklı kısmın alta gelmesi… Böylece saçı daha kolay kavrayacaktır.

Düzleştirdiğim Saçlarım Çok Çabuk Bozuluyor… Bu problemden kurtulmak için yapmanız gereken, saçlarınızı düzleştirmeden önce, ister ıslak, ister kuru olan saçlarınıza, düzleştirme etkisini üç güne kadar koruyan sprey uygulamaktan ibaret…

Atkuyruğu Yaptığım Saçım Kısa Ve Cansız Duruyor… Bu etkiden kurtulabilmek için yapmanız gereken, saçlarınızın bir kısmını tepeden toplayıp, geri kalanını da sonradan, alttan toplamaktır. Bunu belli bir düzen içerisinde gerçekleştirirseniz saçlarınız hem gür, hem de uzun görünecektir.

Saçlarım Neden Dökülüyor?

Saç Maşasını Kullanırken… Saçlarınızın uçlarından değil, ortasından başlayarak maşa kullanımı gerçekleştirirseniz, saçlarınız hem daha kalıcı şekil alacak, hem de daha doğal görünecektir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.