1

Saç Kırıkları Nasıl Önlenir?

saç kırıkları nasıl önlenirPek çok kadının, kuaförü ile arasındaki muhabbet şu şekildedir:
Kuaför: Saçlarını 2 ayda bir 1 santim kadar kestir ki, daha çabuk uzasın
Kadın. Ben saçımı uzatmaya çalışırken neden kestireyim? Hem sen 1 santim değil, çok kesiyorsun.
Kuaför: E sen 2 ayda bir değil, senede bir kestiriyorsun… Ben de 1 değil 12 santim kesiyorum.
Hatırladınız mı bu sohbeti? Saç bakımı için saç kırıklarının alınması adına yapılır bu sohbet, ve bu nedenle kuaförümüzle karşı karşıya geliriz. Ama biz saç kırıkları dolayısı ile saçımızı kestirmek istemiyorsak, saç kırıkları nasıl önlenir, saç kırıklarını nasıl önleyebilirim sorularının yanıtları da yok değil aslında. Yazımız içerisinde sizlere bu bilgilerden söz edeceğiz…Radyo Dinle

Saç Kırıklarını Nasıl Önleyebilirim?
Saç Kırıkları Nasıl Önlenir?

Saç kırıklarını önlemek için saçlarınıza, saçınızın durumuna göre günlük, haftalık, aylık bakımlar uygulamanız gerekir. Bunun amacı, saçın etrafında bir koruyucu tabaka oluşturarak saçın dayanıklılığını arttırmaktır.

• Günlük bakımda, saçın dayanıklılığını arttıracak krem, ve saç bakım ürünlerini kullanmalısınız. Tercih ettiğiniz saç bakım ürünlerinin tamamı saç tipinize göre olmalı.

• Haftalık bakımda, saçınıza faydalı bitkisel yağlardan yararlanın. Bu yağları akşamdan sürüp saçınızı havlu ile sarar, ve saçlarınızı sabah yıkarsanız, saçınızdaki erkili sonuçları rahatlıkla görebilirsiniz. Saçınızın dayanıklılığını arttıracak bitkisel yağlar arasında, tatlı badem yağı, susam yağı, zeytin yağı, kayısı yağı, çam terebentin esansı, jojoba yağı, yılan yağı… gibi pek çok bitkisel yağdan söz edilebilir.

• Saç kırıklarını önlemek için, nemlendirme özelliğine sahip şampuan, ve saç bakım ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız doğal dayanıklılığını korur; ve daha esnek bir hale gelmesini sağlar. Dolayısı ile saç kırıkları daha az söz konusu olur.

• Kullandığınız şampuanlar başta olmak üzere, saç bakım ürünlerini sık sık değiştirerek saçın dengesini bozmamalısınız. Bu nedenle, saç tipinize uygun doğru şampuanlar seçip, devamlılığa önem vermeniz önerilmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

One Comment

  1. Benimde saç uçlarımdaki kırıklar çok can sıkıcııydı, ne yaptımsa kurtulamadım. Fakat sizin ”keratin bakımı hakkında herşey” adlı diğer yazınızdaki bilgileri ve yorumları iyiki okumuşum. Ben de katkısız keratini kırıklarıma sürdüm, gerçekten benim de kırıklar anında onarıldı ve hala da etkisi sürüyor. Benım için mucize gibi oldu. İyiki sitenizdeki yazıları okumuşum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.