0

Patatesin Saça Faydaları

patatesin saça faydalarıBu yazımızda sizlere patatesin saça faydalarından söz ederek, patates ile saç bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını sizlere aktarmaya çalışacağız. Patates kürünün saç uzatma etkisi olduğunu çoğumuz biliyoruz; peki patatesin saça faydaları sadece saç uzatma etkisi ile mi sınırlı? Patates ile saç bakımı sadece patates kürü şeklinde mi yapılır? İşte merak ettiğiniz tüm bu soruların yanıtları sizlerle…Radyo Dinle

Patatesin içeriğinde çok fazla vitamin, mineral, ve özler bulunmaktadır. Örneğin, alopesi özlerini içeriğinde yoğun şekilde bulunduran patates suyunu saçlarınıza uyguladığınızda, saçlarınızda var olan incelmeyi giderebilirsiniz. Bununla birlikte, patates suyu ile soğan suyunu karıştırarak uygulayacağınız bir patates küründen, daha etkin sonuçlar alacağınızı da belirtmeliyiz.

Patatesin saça faydaları arasında, içeriğindeki vitaminlerden de söz edilir. Bu vitaminler arasında en önemlileri A, B, ve C vitaminleridir. Bu vitaminlerden eksik beslenmeniz halinde saç kuruluğu, ve saç kırılmasına maruz kalabilirsiniz. Ama patates ile, saçınızın gereksinim duyduğu bu vitaminleri saçınız için sağlamanız mümkündür.

Patatesin saça faydaları arasında saç dökülmesinin önlenmesinden de söz edilir. Patates ile saç bakımı yapmanızın ilk seferinde sonucu görebilirsiniz. Peki patates kürü nasıl yapılırsa saç dökülmesi için etkili sonuç verir? Patates suyu yumurta akı; ve bal ile karıştırılır. Elde edilen bu karışım daha sonra saç derisine uygulanır, ve en az iki saat, mümkünse daha fazla bekletilmesi sağlanır. Ardından saç her zamanki gibi yıkanır. İlk seferden etkili sonuç alabilirsiniz.

Patates ile saç bakımında, kuru olan saçlarınızı nemlendirebilmeniz de söz konusudur. Bunun için yapmanız gereken, patates suyunu aloe vera jeli ile karıştırarak saça uygulamaktır. Elde edilecek sonuç: sağlıklı, yumuşak; ve parlak saçlardır.

Saç beyazlamasını önlemek için de patatesten destek alabilirsiniz. Yapmanız gereken işlem ise, saçlarınızı yıkamanızın son suyunda durulama için patates suyu kullanmaktan ibarettir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.