0

Limonun Saça Faydaları

limonun saça faydalarıBu yazımızda sizlere limonun saça faydalarından, limonun saça zararından, ve limonla saç bakımının nasıl yapıldığı gibi bilgilerden söz etmeye çalışacağız. Eğer sizin de saçınızda keratin, boya, ya da kalıcı fön varsa; ve limonla saç bakımı yapmadan önce; sizin için derlediğimiz bilgileri gözden geçirin, ve yanlışlardan kaçının…Radyo Dinle

Limonun Saça Faydaları

• Limonla saç bakımı yaparak saç rengini açabilirsiniz.
• Saç derisine limon ile yapacağınız masaj sayesinde, saçlı deride var olan, saçların tahrişi, ve zayıflamasına sebebiyet verecek cilt hastalıklarının hafif etki göstermesini sağlayabilirsiniz.
• Saç derisindeki kan dolaşımını arttırabilir, dolayısı ile saçınıza daha çok oksijen gelmesini olanaklı hale getirebilirsiniz.
• Saç kepeklerinin azalması için limonun saça faydalarından yararlanabilirsiniz.
• Saçın daha az yağlanması için de gün içerisinde limonla saç bakımı yapabilirsiniz.

Limonun Saça Zararı Var Mı?

Eğer saçlarınız boyalı ise; ya da saç renginizden memnunsanız, ve açılmasını istemiyorsanız, saçınıza limon sürmenin sonrasında evden dışarı çıkmamalı, saçınızı mutlaka durulamayı beklemelisiniz.

Bunun yanında, limonun saça zararından söz ederken, içeriğindeki asitten de bahsetmemiz gerekmektedir. Bu asitli içerik, saç derisinin tahriş olmasına, ve kurumasına neden olabilir. Bundan dolayı sık sık limonla saç bakımı yapmanız önerilmemektedir.

Limonla saç bakımı yaparken, hazır satılan limon suyunu tercih etmemelisiniz. Aksi halde, bu limon suyunun içerisinde bulunan gıda kimyasallarının saçlarınıza zarar vermesine neden olabilirsiniz.

Limonla Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Limon ile saç bakımı yapacağınızda, saçınıza yetecek kadar limon suyu sıkmalı, ve içerisine aynı miktarda içme suyu karıştırmalısınız. Ardından hazırladığınız limonlu su karışımını saçınıza dökebilir; ya da isterseniz başınızı bu suyun bulunduğu kabın içerisine koyarak 3 – 4 dakika bekleyebilirsiniz.

Saçlarınızın limon ile yeteri kadar ıslandığından emin olduğunuzda saç derisine masaj yapın; ve başınızın üzerinde saçlarınızı toplayarak bir müddet bekleyin. Bu sırada, eğer saç renginizin açılmasını istiyorsanız güneşe de çıkmalısınız. Daha sonra ise saçlarınızı bol su ile iyice durulayın. Ancak bu uygulamaları gece yatarken yapmayın. Limon suyunun saçınızda uzun zaman kalması iyi olmayacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.