58

Keratin Bakımı Hakkında Her Şey

keratin bakımı ne işe yararAh biz kadınlar… Sözümüz en çok saçlarımıza geçiyor, ancak güzelliğimizin aynası da en çok saçlarımız. Sevgilimizden ayrıldığımızda saçlarımızı kestiriyor, ya da boyatıyoruz, düğüne, işe, ya da özel bir davete giderken fön çektiriyoruz, sonrasında da saçlarımız yıpğranıyor diye saç bakımı yapıyor; ya da yaptırıyoruz… Yani kısacası, hem bozuyır, hem de yapıyoruz… Keratin bakımı da zaten saç bakımı için geliştirilmiş bir uygulama. Bu nedenle sizlere, keratin bakımı hakkında bilgilerden söz edeceğiz…Radyo Dinle

Keratin Bakımı Nedir?

Hem sevgilimizden ayrıldığımızda sinirimizi ondan almak için bir değişiklik yapmak adına boyattığımız, hem de, gideceğimiz yerlerde daha güzel olmamızı sağlaması için fönlettiğimiz, ya da maşalattırdığımız saçlarımız, bir zaman sonra yıpranır; ve yapı taşı olan keratini kaybetmeye başlar. Saçların yıpranması; ve keratinini kaybetmesi dolayısı ile, saç tellerimiz incelir, saç rengimiz soluk görünür, saçlarımız birbirine dolaşır… Öyle ki, saçlarımızı yıkayıp sonrasında da taramak, kelimenin tam anlamı ile bir işkence halini alır. Keratin bakımında bu nedenle, saçın yapı taşı olan, ve yıpranma dolayısı ile kaybedilen keratin saça yüklenir.

Keratin Bakımının Faydaları Nelerdir? Keratin Bakımı Ne İşe Yarar?

Saçlarımız, en çok 1 saat içerisinde uygulanan keratin bakımı ile daha dolgun hale gelir; ve daha parlak görünüme kavuşur. Pürüzsüz bir hal alan saçlarınız, keratin bakımı yapılan ürün etkili, ve uygulamayı yapan kişi alanının uzmanı ise, fönlü gibi dahi görünebilir. Keratin bakımının faydaları arasında yer alan bir diğer detayın da, saçların elektriklenmesini önlemek olduğunu belirtmeliyiz.

Keratin Bakımı Nasıl Yapılır? İşlem Ne Kadar Sürer? Keratin Bakımı Etkisini Ne Zaman Kaybeder?

Evde kendinizin de uygulayabileceği keratin bakımını, güvendiğiniz kuaförünüze yaptırmanız daha mantıklı olmakla birlikte, saçınız ilk olarak, kullanılan ürünün şampuanı ile güzelce yıkanır. Bir süre şampuan ile bekletilen saçlar, sonrasında durulanır, ve ıslak saça, keratin yüklemesi yapılır. Ardondan saçlar kurutulur, ve bunun için geliştirilmiş makinede, ısı etkisine maruz kalarak ortalama 20 dakika bekletilir. Evde uygulama yapacak olanlar bunu saç kurutma makinesi ile de gerçekleştirebilirler. Belirtilen sürenin sonunda ise, saçlara fön çekilerek kişi kuaförden uğurlanır…

Kendi kuaförümden edinmiş olduğum bilgiye göre, 2 – 3 gün boyunca saçlar yıkanmaz. Bunun nedeni, keratin yüklemesinde kullanılan ürünün etkisinin saçta daha uzun süre kalmasından ibarettir. Saçların yıkanmadığı bu zaman zarfında, kişi yapabiliyorsa, evde saçına her gün fön çekebilir, ya da saç kurutma makinesi ile saçlarına ısı uygulayabilir. Ya da kuaförüne giderek fön çektirebilir. 3 günün sonrasında da zaten saç rahatlıkla, ancak kaliteli saç bakım ürünleri ile yıkanır.

Keratin bakımının etkisi ortalama 1.5 – 2 ay sürmektedir. Sonrasında uygulamanın yeniden tekrarlanması gerekir. Bir kaç tekrardan sonra ise, keratin bakımının etkisi daha uzun süreli olabilmektedir.

Keratin Bakımı Fiyatları

Keratin bakımı fiyatı kuaförden kuaföre değişiklik gösterebilmekle birlikte, 50 – 300 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu noktada önemli olan, keratin bakımı fiyatına göre, uygulamada kullanılan ürünün kalitesi, ve uygulamayı gerçekleştiren kişinin bilgi, ve deneyimidir. Keratin bakımı fiyatlarını araştırırken bu detaylara dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Keratin Bakımının Zararı Var Mı? Keratin Bakımının Zararları Nelerdir?

Keratin bakımının zararı var mı sorusunun yanıtı aslında, bakım yapılan ürünün içerisinde bulunan Formandehit maddesi ile alakalı. Eğer bu maddenin bulunmadığı bir ürün kullanıyorsanız, keratin bakımının bilinen bir zararı yok. Ancak, Formandehit isimli madde, keratin bakımı sırasında cilde temas eder, ya da solunursa, zararlı etkilerinin ilerleyen zamanlarda olabileceği düşünülüyor. Bu nedenle, içeriğinde Formandehit bulunmayan bir ürün kullanımı, keratin bakımında önem taşıyor.

Keratin Bakımının Etkisi:

Keratin yüklemesi aslında, saça vitamin gibi bir keratin verilmesi anlamını taşımıyor. Saç, keratin bakımında yüklenen keratini emmiyor. Keratin saça, film gibi sarılıyor aslında, ve bu nedenle incelen saç telleri kalınlaşıyor; ve pürüzsüz bir hal alıyor. Keratinin etkisini kaybetmesi sonucunda, keratin bakımının etkisi de bu nedenle bitiyor. Bu nedenle uygulamanın yeniden tekrarlanması gerekiyor. Bu noktada, sülfatsız şampuan kullanılması, keratin bakımının etkisinin daha uzun süreli olmasını olanaklı hale getiriyor…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

58 Comments

 1. Ben yazıyı iyice okudum ama şunu anlamadım, keratin bakımından konu açılıyor, bakım demek hasarı, kötüyü iyileştirme demektir. Bu da güvenli, doğal ürünlerle olur. O da keratinlerdir diyebiliriz. Ancak nasıl oluyor da en çok zararı bilinen Formeldehit içeren bir ürünle bakımdan bahsediliyor? Yani biri zehir biri süt olsa ikisi beraber olsa, kim bunda süt var çok faydalı, için der? Formaldehitler ile saçı yumuşatıyor, yani iç yapısını yumuşatıyor fakat uzun vadede saçlar daha da berbat oluyor. Bence katkısız keratin serum bulun ve gercek bakımı kendiniz yapın derim.

  • En mantıklısı kendi bakımımızı kendimiz yapmak zaten, ya da Formaldehit olmayan ürün bulmak.
   Bu konuda bilinçlş olduğunuz belli, keratin bakımına keratin yüklemesi diyenlerin sayısı da oldukça fazla.
   Hani makyaj yaptığımızda bile zarar veriyoruz ya kendimize içeriğindeki kimyasallarla… Biz kadınlar başkasının gözüne hitap edebilmek için kendisine zarar verebilen, biraz mazoşist varlıklarız belki 🙂

   • MERHABA BEN BIR KUAFOR OLARAK SIZE KATILMIYORUM NEDENI ISE FERMONDOIT DEDIGIMIZ SEY YAPTIRDIGINIZ BOYALARDA YUZDE 4 TUR VE YUZDE 6 NIN UZERINE CIKINCA SAC KOPAR KERATIN BAKIMINDA YUZDE 0.0.1 FERMONDOIT ORANI VARDIR AMA BU DEDIGIM NATIVE BASE ADLI URUN ICIN GECERLI COK BASARILI BIR URUNDUR SUANA KADAR YAPTIRIP SAMPUAN KREMINI KULLANIP MEMNUN KALMAYANINI GORMEDIM COGU SIKAYET LERE BAKIYORUM HEPSI KULLANICI HATASI BIRAZ TELEFONA BAKMAK YERINE KUAFORUNUZUN DEDIGINI DINLERSENIZ MEMNUN KALIRSINIZ

   • Kızlaaarrr keratine onca para vermek yerine saç diplerinize soğan suyu sürün haftada bir yapsanız yeterli. İlk kullanımdan itibaren nasıl etki ettiğini göreceksiniz:) yani kokusunu saymazsak tabi:D Çeyrek soğanı rendeleyip (bu kadar yetiyor isterseniz siz daha fazlada yapabilirsiniz) suyunu küçük bir bezle süzüyorum parmaklarımla kafama sürüyorum yarım saat sonra yıkıyorum bu kadar:)
    Ben bir de dermoroller kullanıyorum etkiyi artırıyormuş. Şu keratin markası reklamı yapan yorumlara itibar etmeyin heryerdeler

 2. Hayrı keratin bakım, veya keratin yüklemesi aslında doğru terimler, ancak sizin dediğiniz de şu abkımdan doğru; kuaförlerde keratin bakımı adı altında, kimyasal saç düzleştiriciler, brezilya fönü vs vs o kadar çok yalan dolan var ki, bu da keratin bakımı ifadesini haksız olarak murdar ediyor. Ben çok araştırdım, sonunda mükemmle bir ürün buldum. Artıkkendim evde katkısız keratin yüklüyorum, mükemmel bir keratin bakım elde ediyorum, saçlarımda ne kırık ne de yıpranma neredeyse kalamdı, bir iki seans daha geçmeyi düşünüyorum. İnternette katkısız keratin olarak google yazınca buldum.

  • Teşekkür ederiz bilgi verdiğiniz için, söylediğinizde haklısınız, benim kuaförüm de keratin bakımı hakkında direkt olarak şu cümleyi kullanıyor: “Ben yapmam, yapan yapsın, yaptıran yaptırsın…” diyor 🙂 Ben bir kere yaptırdım, çok da memnun kalmıştım sonucundan, ama dediğiniz gibi formaldehit olmamalı içeriğinde… Yayınlayamayacağım burda ama, kullandığınız ürünün ismini öğrenebilir miyim?

  • Kırık ve kopan saçlarım için Gliss keratin şampuanı almıştım, memnun kaldım. Ancak saçımı onarma gibi bir becerisi olmadı. Bu yüzden ben Garantili Keratin Seti aldım saçlarım resmen yeniden yapılandı diyebılırım. Keratin dip bakım yağı ile de bakım yapıyorum.

    • biraz araştırma yaptıktan sonra arkadaşların da tavsiyesi ile intensekeratin ile irtibata geçtim bilgi aldım saçlarımla kendi saçları gibi ilgilendiler dip bakım yağı ve serum siparişi verdim bir kaç hafta kullandım gerçekten saçlarım daha gür ve güçlü oldu verdiğim paraya değdi gerçekten, ayrıca diğer firmaların yaptığı gibi ürün satmaktan öte müşteri memnuniyetine önem veriyorlar bir iletişime geçin derim.

 3. Ben Katkısız keratin araştırırken buldum. İstedim ki içinde formeldehit denilen zehirden, saçları yakıp kavuran bu maddeden uzak bir keratin bakım olsun. Çok şükür sonunda buldum. Son derece menunum. Saçımdaki etkisi ilk günkü gibi duruyor.

  • Arkadaşım katkısız keratini dedigin gibi aradım buldum ama hangisini kullanacağım konusunda bilgisizim.sen serumunu kullandın dimi? Ayrıca keratin maskesi var.ben hangisini kullanmalıyım?bi de bu serumu kullanmadan önce arındırı şampuan filan kullanmana gerek yok sanırım..bilgilendirirsen çok sevinirim..

   • Ben tüm seti aldım. Zaten kendi özel şampuanı slikonsuz olduğu için onu kullanabiliyorsun. Maske ise, keratin serumdan sonra istersen kullanırsınız. Asıl olan 20 ml şişedeki katkısız keratin kutusudur. içinden 3 adet çıktı. Bana 3 seans yetti. Ama bu ürün 3 katı olsaydı yine alırdım. Çok faydasını gördüm.

    • Nereden ? Gerçekten işe yaradı mı ? Ben o kadar urun denedim hiçbir etkisini goremedim .

  • Birde bu serumun bi tanesi 20 ml.sana bi kutu yetti mi acaba.benim saçlarım omuzlarımda yeter mi acaba bir kutu?

 4. Ben katkısız keratin derken, içinde formeldehit ve diğer kimyasal içermeyen bir bakım demek istedim. Benim kullandığım ve çok memnun kaldığım ”Katkısız Liq… Keratin Serumu”. Bir kutuda 3 seanslık 3 şişe var. Bir şişe omuz boyu bir saça yetti. Ama saçınız daha uzun ve gür ise 1.5 şişe gider. Hem çok hasarlı saçlarda 2 kat geçmeniz lazım. Ama sonuçta saçlar inanılmaz toparladı.
  Keratin Saç Maskesi konusunda da , bence Katkısız Keratin Serum yüklemeden, ne yaparsanız yapın kalıcı etki alamazsınız. Sadece kullandığınız günlerde fayda görürsünüz. Yıkadıkça suyla erir akar. Ama okuduğum kadarıyla, keratinler suda asla erimeyen proteinler. Zaten benim saçım şu an aylar oldu, etkisi devam ediyor.
  Arındırıcı Şampuan ise, keratinlerin saçın derinlerine nüfuz edebilmesi için faydalı oluyor. Zaten kendi özel şampuanı var. En iyisi siz keratinbakim nokta kom adresinden araştırın okuyun derim. Bir de keratinsacbakimi sitesine de bakarsanız daha iyi olur.

 5. Benim saçlarım röfleden kurudu ve çok çabuk kırılıyordu cok da sert şekil almaz taranmaz bir durumdaydı. Eşim de röfleden başka istemiyor. Mecburen saçlarım çok yıprandı. Çare bulamıyordum. Sizin bu sitenizdeki yorumları okuyunca Katkısız Keratin araştırdım buldum ve de yükledim. Tam 1 ay bekledim ki bakalım saçımdan etkisi gider mi diye. Gitmeyince cok mutlu oldum ve size çok teşekkur etmek için buraya geldim. İyi geleceğine inanıyordum ama bu kadar da bekelemezdim. Üzerine de bitkisel yağlardan saç bakımı yapınca yumuşacık ve ışıl ışıl oldu.

 6. Saçlarımda çok kırık var ve yıprandı keratin bakım yaptırmak istiyorum ancak sinameki kürü de yapıyorun keratin yaptırınca kürü yapmayı bırakmalıyım bir zararı olur mu ?

   • Peki. Benim saçlarım kıvırcık keratin bakımı düzenli yaptırdığımda saçlarımın şeklinde kalıcı bir değişiklik söz konusu olur mu ?

    • Hayır. Kalıcı bir değişim olmaz, bakımın etkisi bittikçe saçların yine eski haline döner. Eğer saçların çok kıvırcıksa keratin bakımıyla da dümdüz olmayabilir…

 7. Sacima kreatin yaptirdim 2 gün kiyamadim 2 gün sonunda yikadikdan sonra sacim gene elektrikli idi. Kuafore sordugumda sac kurutma makinadiyla yikadikdan sonra üstünden gecmen lazım kreatin Isıyla bırakıyor kendini dedi. Acaba nedir tam olarak bu dogrumu.

   • Hyr denemedim henüz. Ama benim aklima takılan sürekli kurutma makinası zarar vermiycekmi saçıma.

    • Sen onun dediğini bir dene, ve sonuca bak önce. Keratin bakım ilk 3 gün ısıyı çok ister, sonrasında illa ısı uygulanacak diye bir kural yok… Ama, kullandığı marka nedir, yaptığı işlem nedir… onu bilemeyiz. Bir dene, sonrasında sonucu bildir, ona göre değerlendirelim Demet’çim

 8. Kuru ve sert saçlarıma doğru düzgun bir şampuan bulamıyordum Zaten sentetıklerden de hiç hoşlanmam. Ama sonunda süper bir şampuan buldum diyebilirim, İşyerinde arkadaşımın tavsiyesiyle 15 gündür Likid Keratin Şampuan kullanıyorum, çok çok yumuşak ve parlak saçlarım oluyor tavsye ederım.

 9. merhaba bnde bi kaç gün önce saçıma ombre yaptrdm ve saçlarım yandı kopmalr var ve perişan haalde psiklojikmen çoktum bakım yaptırmayı düşünüyorum aynı zamnda kendimde destekliyrm ama acaba bakım hemen toparlarmı yada bende ne alsm hemen toparlarm acıl cevba ihtycam var iananın çoküntüdeym:(

  • Merhaba Betül. Keratin yaptırmanı önermem açıkçası, çünkü o da saçına ısı uygulaması ile yapılacak, sonrasında bir kaç gün de sen ısıya maruz bırakacaksın saçını… Onun yerine keratin şampuanları kullanabilirsin, Bemiks, Bepanthen, Evigen; ve tatlı badem yağı ile, sinameki suyunu karıştırıp saçlarına uygulayabilirsin ki kısa zamanda saçların kalınlaşabilir bu uygulamayla. Yeniden kuaföre gitmek için acele etme bence.

   • Canım doğal keratinden başkası saça fayda vermiyor, size hak verıyorum, kuaförlerde olanların hiçbir faydası olmadı, ama ben likid keratin kullandım saçım çok toparladı. Daha sonra da keratin dip bakım yağı aldım saçım daha da capcanlı oldu.

  • Canım ben de benzer durum olmuştu seni anlıyorum, 2 hafta dışarı çıkamamıştım. Bizim mahlle aktarına gittim o da bana bir firmadan aldığı numuneyi verdi. Saf doğal katkısız dedi. Ona güvenerek saçıma denedim. Gerçekten sonuç mükemmel oldu ama 2. seansı yapamadım.

   • Merhaba Pelin aktardan aldığın ürünün ismini paylaşabilirmisin lütfen benim de saçlarım ombreden yandı ve kopuyor hep ne yapacağımı bilmiyorum

 10. Merhaba ben sürekli pantene kullanırdım bu kez gliss keratin özlü şampuan denedim gerçekten çok etkili 1hafta kullandım saçlarım düzleşti ve canlandı keratin uygulaması yaptırmakta çekinenler mutlaka deneyin (ambalaj renk pastel mor)

 11. Arkadaşlar, yorumları sürekli takip eden biriyim. Ben de bir bayan kuaförü olarak itiraf ediyorum ki, kuaförlerde aslında keratin bakım diye bir şey yok. Çünkü saçı keratın yumuşatmaz. Yumuşatan düzleştiren tek şey içine katılan asitli kimyasal maddeler. Şu an ben de zorunlu olmadıkça pek kullanmıyorum. Fakat gerçekten yıpranmış yanmış ve kırıkları çok olan bir saç bakım için geldiğinde, bir iki seans Katkısız Keratin yüklüyorum. Saçlar dirilmeye başlıyor. Üzerine de güzel bir maske uygulayınca, muhteşem oluyor.

 12. Bu katkısız keratini bende araştırdım. spreyi de var. önce yoğun onarım için 3’lü kutusunu aldım. Bir de spreyi çıkmış haftada bir ya da 2 haftada bir de onu uyguluyorum. Evet keratin saçı yumuşatmıyor aksine sertleştiriyor. ama yıkadıktan sonra normalleşiyor. üzerine saç kremi ya da fön suyu uyguluyorum. yumuşacık oluyor. Bir de bir arkadaş yazmış fön ile kurutun demiş kuaförü. Bir kuaför böyle bir şeyi nasıl söyler. Şimdiye kadar gittiğim bütün iyi kuaförler saçını doğal bırak kendiliğinden kurusun der. Bence sen kuaförünü değiştirmelisin arkadaşım.

 13. Keratin yapınca kurutmaya gerek yok saçı. Eğer mümkünse ( ben öyle yapıyorum) akşamdan uyguluyorum. Sanıyorum Ece hanımla aynı ürünü kullanıyoruz. sprey şişe çok rahat. sprey ile uyguluyorum. öyle yatıyorum. Saçımda kuruyor. sabah duşumu alıp çıkıyorum. bu kadar yıkamaya föne düzleştirme ve maşaya dayanıyor saçlarım 🙂

  • Arkadaşlar sacim yandi uçları kopuyor daha 2 gunnoldu Delircem lutfenbyardim edin dipleri zarar görmedi nenyapmam lazım

 14. Keratin kullanın arkadaşlar. Keratin bakımı yaptırın. Ya da Keratin yağı kullanabilirsiniz. Bu konuda tavsiyem ise Li..id keratin.. Sanırım Sabahatnur Hanımla aynı ürünleri kullanıyoruz. 🙂

 15. Öncelikle 1 senedir doğal bakım için birçok şey aradım fakat hiç iç açıcı markalarla tanışmadım hepsi kimyasal içerikteydi daha sonra arkadaşımın önerisi üzerine 2 seans keratin bakımı uyguladım.Gerçekten bir mucize beklemiyordum ancak bunun iki seansta gerçekleşmesi bir mucizeydi benim için herkese doğal keratin bakımını önerebilirim.

 16. Bendeki sorun çok farklı ben saç diplerımı galıba boyadan ötürü kuruttum, saçım küstü hiç uzamıyor ve de kırılıp kopuyor. Denedıklerım arasında (biraz fiyatı tuzlu olsa da) Tek sonuç aldığım Me… keratin setim oldu, saçımı dipten uca kusursuz bakıma aldı, gerçekten sonuç mükemmel. Ancak 2. setı alamadım, cep yakıyor.

 17. Tuğba’cım benim de sorunum aynı ne yazık ki saçlarım uzamıyor resmen 3 senedir aynı boyda. Kardeşimin saçları benim üzerime 3 kere kesilip uzadı ( Kulaklarının altında kestirdi) benim hala aynı boyda ayrıca kırıklardan aşırı bakımsız duruyor. Keratin işe yarar mı bilmiyorum da uzamasını geçtim hiç değilse bakımlı görünsün istiyorum 🙁

  • Kızlar,
   1 çay bardağı suyun içerisinde 1 tatlı kaşığı sinameki otunu bi kaç dakika kaynatın. Sonra soğumasını bekleyin, ve otu suyun içinden süzün.
   Ardından bu suyun içerisine Bemiks, Bepanthen; ve Evigen karıştırın birer tane… Bunları eczanelerden satın alabilirsiniz.
   Hazırladığınız karışımı saçlarınıza uygulayın; ve saçınıza, en pratiği bir poşet geçirip, bu şekilde ortalama 4 saat bekleyin. Sonrasında da saçlarınızı sarımsak özlü şampuanla yıkayın.
   Bu uygulamayı ilk 5 hafta, haftada 1, sonra da 2 haftada bir yapın… Bakalım saçlarınız nasıl uzamıyormuş 🙂
   Site içerisinde biraz arama yapsanız, bunun gibi çok daha fazla formül bulabilirsiniz, ve hepsi işe yarıyor…

 18. D.. kozmetiğin keratin maskesini kullanıp mutlu olanlardanım. Zahmetsiz bir uygulamaaa

 19. Peki bu keratin uygulaması yaptirdimzda kuruluk gidiyormu ve saç da uzama oluyomu

 20. Ben tam anlamadim nasil uygulaniyor.Once keratin sampuanla yikiyoruz sonra saca kratin yuklemesi yapilir. Bu keratin yuklemesi nedir anlamadim zahmet diyilse soylermisiniz

  • bende keratin yaptırdım kuaförde,çok güzel oldu.ama aslında saçların kendisine uyğun keratin lazım,)

 21. Keratin Bakım yaptırmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz hangı doğal keratin yapıyor lütfen en kısa sürede yardımcı olabilir misiniz saçlarım gün geçtikçe kötüleşiyor….

 22. Keratin bakımı ben bayadır kullanıyorum. Mega keratin setim var şuan. Saçlarım çok yıpranmış durumdaydı kırıklar yanıklar herşey mevcuttu hayattan soğumuştum. ama teşekkür ederim katkısız keratin kullanın arkadaşlar mükemmel gerçekten

 23. Keratin yaptiranlar saci yaglandiriyonu saclar cok yapisik mi gorunuyor bilgi verebilirmisiniz

 24. keratin saça çok iyi geliyor saçım yıllardır uzamıyor uzasa bile uctan kırılıp koparak kısalıyor ben bunun için katkısız keratin kullanıyorum uzamasında cok etkili kırıklarımı da kestirmeden iyileştiriyor

 25. Bende liguid keratin kullanıyorum keratin yagi süper oluyor saçlarda uzuyor ve sac çıkarıyor herkesin kullanmasını tavsiye edebilirim

 26. ben arkadaş tavsiyesi ile intense saf keratin kullandım gerçekten saçları baştan değiştirdi tavsiye ederim

 27. Merhabalar ben saçıma kuaförde keratin bakımı yaptırdım bir iki gün sonra yıkayacağım peki yıkadıktan sonra fön mü çekmeliyim yoksa sadece kurutma makinesi ile kurutsam yeter mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.