4

Keratin Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

keratin bakımı evde nasıl yapılırBu yazımızda sizlere keratin bakımı ile ilgili bilgilerden söz ederek, saçta keratin eksikliği nasıl anlaşılır, saçta keratin ne işe yarar, ve keratin bakımı evde nasıl yapılır sorularının yanıtlarını sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Eğer sizin de keratin bakımı ile ilgili bilgilere gereksiniminiz varsa, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…Radyo Dinle

Saçta Keratin Eksikliği Nasıl Anlaşılır?

• Saçın matlaşması, renginin mat görünmesi
• Koparak dökülme olarak bilinen, saçın öbek öbek dökülüp ele gelmesi
• Saç tarama işlemi sırasında problem yaşanması
• Saçların sık sık dolaşması
• Saçların incelmesi

Gibi belirtilerin varlığı, size saçta keratin eksikliğinin işaretlerini vermektedir.

Saçta Keratin Ne İşe Yarar?

Vücudumuz için kan ne işe yararsa, saçımız için de keratinin aynı etkiyi sağladığını belirterek, bilgilerimizi aktarmaya başlayalım… İlk olarak, yanan, ve yıpranan saçlara uygulanan keratin bakımı, saçın sağlıklı görünmesini sağlıyor, ve saçın bir plastik film ile kaplanması gibi kaplanarak dış zararlı etkilerden korunmasını olanaklı hale getiriyor.

Bir zaman kuaförler tarafından uygulanan keratin bakımı ile ilgili, sonradan verilen bilgilerde, uygulamanın, saçın nefes almasını engellediği yönünde açıklamalar yapılmış olsa da, artık keratin bakımı evde, kişilerin kendileri tarafından dahi, bu amaçla satılan ürünlerin kullanılması sureti ile uygulanabiliyor.

Keratin Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

Evde keratin bakımı yapmak için ilk olarak, bir keratin içerikli ürün almanız gerekmektedir. Bu ürünün kaliteli olmasına dikkat etmeniz önemli detaylardan biri. Sonrasında ürünün kullanım talimatlarını okuyabilirsiniz; ama içerisine bir kaç damla E vitamini ilave ederek, daha kısa zamanda, daha etkin sonuç alacağınızı belirtmeden geçmemeliyiz…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

4 Comments

  1. Yorumları okuyunca bende keratin yükledim, muhteşem oldu. ama kuaförde değil evde yaptım kendim. önemli olan katkısız keratini bulmak. gerisi çok kolay. üzerine de katkısız argan sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.