2

Karbonat Saç Rengini Açar Mı?

karbonat saç rengini açar mıBiz kadınlar, sevgilimizden; ya da işimizden ayrıldığımızda, siniri hep, aslında güzelliğimize güzellik katan saçlarımızdan alırız. Ya saç rengimizi değiştirir; ya da saçlarımızı kestiririz. Aslında sonrasında pişman da oluruz; ama iş işten geçmiş olur bir kere… Bu yazımızda sizlere, saç rengini açabilmek adına karbonattan söz edeceğiz… Karbonat saç rengini açar mı? Evet… Peki karbonatla saç rengi nasıl açılır? İşte yazımızın ilerleyen bölümlerinde, karbonatla saç rengi açma bilgilerini bulabileceksiniz…Radyo Dinle

Karbonat saç rengini açar mı sorusunun pek çok yanıtı olduğunu belirtmeliyiz. Diyelim ki hamilesiniz; ve saçlarınızı boyatmak istemiyorsunuz, ya da okula gittiğiniz için saç boyası kullanmanız yasak… Küçük bir kızınız var; ve saç renginin biraz daha açık olmasını istiyorsunuz, ama henüz körpe olan saçlarında saç boyası kullanmaya kıyamıyorsunuz (Zaten kıymayın da…) İşte tam da bu noktada karbonatla saç rengi açmaya gereksinim duyuyoruz…

Karbonatla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Karbonatla saç rengi açma işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak saçlarınızı yıkamalı, temizlemeli; sonrasında da fazla suyunun kendiliğinden süzülerek akmasını beklemelisiniz. Ardından tutam tutam ayırmanız gereken saçlarınızın, açılmasını istediğiniz yerlerine, elinizle karbonatı uygulamalı; ve ovarak saçlarınızda dağılmasını; ve saçın kendi ıslaklığı ile de çözülmesini sağlamalısınız. Bunun sonrasında yarım saat saçınızda kalmasını sağlamanız gereken karbonatı, ardından ılık su ile saçınızdan arındırabilirsiniz. Bu işlemden daha etkili sonuç alabilmek için, daha sonra bir müddet güneşin altında da kalabilir; karbonatla saç rengi açma etkisini arttırabilirsiniz.

Karbonatla saç rengi açmanın diğer yolu için ise, biraz malzemeye gereksiniminiz var. Bu malzemeler arasında ilk temin etmeniz gereken Hidrojen Peroksit. Kozmetik mağazaları; ya da eczanelerden temin edebilirsiniz. İki tatlı kaşığı karbonat, bir tane cam kase, saç boyama fırçası; ve saçınızı kaplayabilecek bir de folyo, gereksinim duyacağınız malzemeler olarak belirtilmektedir. Peki bu malzemeleri edinerek, karbonatla saç rengi nasıl açılır?

İlk olarak cam kasenin içerisinde, karbonat; ve Hidrojen Peroksit’i birbirine güzelce karıştırın. Karışımın kıvamı, saç boyası kıvamında olmalıdır; ve topaksız, pürüzsüz olmasına da dikkat edilmelidir. Ardından saçlarınızı tutam tutam ayırmalı, ve açılmasını istediğiniz yerlerine, hazırlamış olduğunuz karışımı uygulamalısınız. Daha sonra karbonat uygulamış olduğunuz saçlarınızı folyo ile kapatmalı; ve arada bir kontrole etmek kaydı ile, saçınız istediğiniz tona gelinceye kadar beklemelisiniz. Sonrasında saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Karbonatla saç rengi açma işleminden sonra, saçlarınızı yıkarken kullanacağınız bakım yağı, saçlarınızda parlaklık; ve sağlık elde etmenizi olanaklı hale getirecektir. Bunun yanında, karbonatın, saç diplerine de peeling etkisi yapacağını, ve sizin daha sağlıklı saçlarınızın olacağını unutmamalısınız. Ama, şunu da hatırlamalısınız ki, bir şey, ne kadar doğal olursa olsun, aşırı kullanımından kaçınılmalıdır. Aksi halde istenmeyen sonuçlara neden olabilir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

2 Comments

  1. Sadece 1 kere uygulasam kaç ton açılır ve uzayınca dip boyam gelmiş gibi gözükür mu?

  2. Sürdüğün zaman ne süreye kadar açılır? 1 hafta falan sürer mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.