0

Hollanda Örgüsü Nasıl Yapılır?

Hollanda orgusu nasil yapilir2016 saç örgü modelleri özellikle yaz aylarında oldukça gündemde. Taç örgüden, örgü topuzlara kadar pek çok örgü modelinin, sıcak günlerde hem bizi rahatlattığını; ve hem de farklılığı ile şıklık yarattığını hepimiz biliyoruz. Bu yazımızda sizlere, 2016 saç örgü modelleri arasında yer alan Hollanda örgüsünden söz edeceğiz. Hollanda örgüsü nasıl yapılır sorusunun yanıtını, yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceksiniz…Radyo Dinle

Hollanda Örgüsü Nasıl Yapılır?

• Her şeyin öncesinde, Hollanda örgüsünü yapmadan önce, saç boy; ve uçlarına saç bakım yağı uygulayın. Bu sayede, elektriklenmesi önlenecek olan saçlarınız, parlak da görünecektir. Zaten amacımız, kaliteli bir görünüm elde etmek, öyle değil mi?

• Saçlarınızın alt kısmını örmeden önce, üst kısımdan iki tutam saç almanız gerekiyor. Bunun için, ilk olarak saçlarınızın en üstünden küçük bir tutam alın; ve pens, ya da lastik toka ile tutturup, diğer saçlarınıza karışmasını önleyin. Ardından, alt kattan bir küçük tutam daha alın, ve önceki yaptığınız gibi bunu da tutturup, ayrılmasını sağlayın diğer saçlarınızdan.

• Üstte ayırmış olduğunuz tutamı üç eşit parçaya ayırın, ve saç örer gibi, sağ, orta; ve sol olmak kaydı ile bu parçaları ayırın. Sonra, ortadaki tutamı serbest bırakmak sureti ile, sağ; ve soldaki tutamları lastik toka ile tutturup, diğer saçlara karışmasını yine önleyin.

Bandana Nasıl Bağlanır?

• Ardından altta ayırmış olduğunuz tutamı açın; ve onu iki eşit parçaya ayırın. Üstte, ortada boş bırakmış olduğunuz tutamı, bu iki eşit tutamın arasına yerleştirmek sureti ile örmeye başlayın.

• Daha sonra, altta kalan saçlarınıza da aynı işlemi uygulayıp, iki eşit tutama ayırın, ve örgüyü, hep o iki tutamın arasına alarak sona kadar devam edin. Zaten bir zaman sonra, elinizin işleme alıştığını görebileceksiniz.

• Bu arada, üst tarafta ayırıp, ardından lastikle tutturduğunuz sağ; ve sol tutamları da örgünüze dahil etmeyi unutmayın. Belirtmiş olduğumuz işlemi sona kadar uygulayıp, saçlarınızın ucuna örgü tokanızı takın.

• Hollanda örgüsü tamamlandığında, işlemin son adımı, saçlarınıza sprey sıkarak, gün boyu bozulmamasını sağlamak. Ve ardından işleminiz tamamlanmış olacaktır. Güle güle kullanın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.