0

Evde Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilmeli?

evde sac boyarken dikkat edilmesi gerekenlerEvde saç boyama, çoğumuz için oldukça pratik, hem zamandan kazanmamızı sağlıyor; hem de maddi açıdan… Evet, kuaförlerimize, kendi aldığımız boyayı götürebiliyoruz, böyle olunca, ortalama 40 TL olan saç boyama fiyatları 20 TL; ya da daha aza düşebiliyor. Ama, yine de evde saç boyama işlemi, çok daha bütçe dostu… Aslında pek çok kişinin de kendine özgü, evde saç boyama teknikleri bulunuyor. Öyle ki, saç boyasının kullanma talimatlarını okuma gereği dahi duymayanlar var. Ama, aslında, evde saç boyarken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtlarını çoğumuz bilmiyor, dolayısı ile de istenmeyen sonuçlarla karşılaşıp, yine de kendimizi değil, kullandığımız saç boyasını suçluyoruz… Bu yazımızda sizlere, evde saç boyarken dikkat edilmesi gerekenlerden söz edeceğiz…Radyo Dinle

Evde Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilmeli?

• Her şeyin öncesinde, saç rengini açmak, koyulaştırmaktan daha kolaydır. Bu nedenle, evde saç boyama işlemini gerçekleştirecekseniz, kendi saç tonunuzdan, ya da o sırada kullanmakta olduğunuz saç renginizden 1 – 2 ton daha açık renkleri tercih etmelisiniz. Aksi halde hem çok iddialı olursunuz, hem de istediğiniz rengi tutturamayabilirsiniz.

• Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, kullanım talimatlarını okumanız çok önemli. Burada, hem saç boyasını hazırlama adımları, hem de boyanın saçınızda kaç dakika kalması gerektiğini bulursunuz. Evde saç boyama tekniklerini her ne kadar kendinize göre geliştirmiş de olsanız, “Ben onun kitabını yazdım…” diyerek, kendinize güvenmeden önce, kullanım talimatlarını okumalısınız.

• Bazı saç boyası çeşitleri kalıcı, bazıları ise doğaldır. Siz, kalıcı, ya da doğal saç boyası seçimini, saçınızın durumuna, ve isteğinize göre yapmalısınız. Örneğin, eğer saçlarınız sağlıklıysa, ve kullanmak istediğiniz saç renginden pişman olmayacağınızı düşünüyorsanız, kalıcı saç boyası kullanabilirsiniz. Ama eğer küçük değişiklikler yapacaksanız; ve sonucundan da emin değilseniz, 28 şampuanlamaya kadar etkili, doğal saç boyası çeşitlerini tercih etmelisiniz.

• Evde saç boyama işleminin sonrasında, saçlarınızın yeteri kadar parlak olmadığını düşünüyorsanız, bu da sizin suçunuz… Saçlarınızı yeteri kadar nemlendirmiyorsunuz demektir. Bu nedenle, saçları nemlendiren saç bakım kremlerini her yıkamada kullanmalı, saç uçlarını beslemeli, saçlarınıza, ısı etkilerinden koruyucu spreyler kullanıp, sonrasında şekil vermelisiniz…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.