0

Evde Fön Çekmenin Püf Noktaları

evde fon nasil cekilirHer kadın, sürekli fönlü saçlarla dolaşmayı ister, ama sürekli kuaföre gitmeye ne zaman yeter; ne de bütçe… Fakat, evde fön çekmek de sanıldığı kadar zor değildir. Bu yazımızda sizlere, evde fön nasıl çekilir sorusunun yanıtları arasında yer alan, evde fön çekmenin incelikleri, ve evde fön çekmenin püf noktalarından söz etmeye çalışacağız. Kim istemez kuaförden çıkmış gibi saçlara sahip olup, her ortamda salına salına, açık saçlarla dolaşmayı? Sizin için bu artık kolay…Radyo Dinle

Evde Fön Nasıl Çekilir?

• Fön çekmenin püf noktalarından ilki: Bakımlı saçlara sahip olmanın gerekliliğidir. Bu nedenle, saçlarınızı, nemlendirme özelliği bulunan bir şampuan ile yıkayıp, ardından da bakım kremi ile yumuşatın. Sonrasında saçlarınızı, ısı etkilerinden koruyan spreylerle maskeleyin. Ve son olarak, eğer fönlü saçlarınızın parlamasını istiyorsanız, bakım yağları kullanmayı da ihmal etmeyin. Böylece saçlarınız artık bakımlı bir hal alacak; ve evde fön çekmek daha kolay olacaktır.

• Evde fön çekmenin inceliklerinden bir diğeri de, fön çekmek sırasında kullanılan malzemelerle ilgilidir. Yuvarlak saç fırçalarını seçmelisiniz ki, ısı fırçanın her yerine eşit şekilde dağılsın, ve saçlarınıza daha etkili fön uygulanabilsin… Ama bunun yanında, eğer kalın telli saçlarınız varsa seramik, ince, ve normal saç tellerine sahipseniz de doğal kıllardan oluşan fırçaları kullanmalısınız. Ayrıca, iyonik yapıdaki fön makinelerini kullanırsanız, işlem sonrasında saçlarınızın elektriklenmesini de önlemiş olursunuz.

• Saçlarınızı kuruturken, baş aşağı şekilde duracak olursanız, ve parmaklarınızla saçlarınızı diplerden uçlara doğru kurutursanız, saçlarınızın, fön işleminin sonrasında hacimli olmasını sağlamış olacağınızı unutmamalısınız.

• Fön işlemini uygulama sırasının da çok önemli olduğunu unutmamalısınız. İşleme önce enseden başlamalı, yavaş yavaş önlere gelmeli, en son kaküllerinizi şekillendirmelisiniz. Eğer dalgalı fön çektiyseniz, saçlarınızı yüksek ısıda şekillendirip, sonrasında da soğuk hava ile sabitlemeniz gerektiğini unutmamalısınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.