0

Ceviz Kabuğu İle Saç Nasıl Boyanır?

İçeriğinde çok sayıda doğal mineral ve vitamin bulunduran ceviz kabuğu ile saç boyama ve ceviz kabuğu ile saç koyulaştırma söz konusudur. Çok eski tarihlere dayanan ceviz kabuğu ile saç boyama işlemi sayesinde hem saç ve saç derisini beslemiş olur; hem de beyazlarınızı büyük oranda kapatabilirsiniz. Peki ceviz kabuğu ile saç nasıl boyanır? Aslında bu işlem öyle kolaydır ki, saç bakımınızı yaparken, aynı zamanda saç boyama işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz.Radyo Dinle

Ceviz kabuğu ile saç koyulaştırma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız, yapmanız gereken şey, kendinize bir hafta içerisinde üç gün belirlemek. Sonrasında ceviz kabuğu ile bir çay bardağı çay hazırlayın ve hazırlamış olduğunuz çayı, günde üç sefer, pamuk yardımı ile saçlarınıza uygulayın.

Ceviz Kabuğu İle Saç Nasıl Boyanır?

■ Üç çorba kaşığı, olgunlaşıp çatlamış durumdaki ceviz kabuğunu bir kasenin içerisine alın.
■ iyice ezin.
■ Bir cezve içerisinde ortalama 1.5 çay bardağı su kaynatın.
■ Kaynamakta olan suyun içerisine bir miktar ceviz yaprağı ilave edin ve kaynamaya devam etmesini sağlayın.
■ Ardından ezmiş olduğunuz ceviz kabuğunu da kaynamakta olan suyun içerisine ekleyin.

Karışım akışkan bir krem kıvamını aldığında cağın altını kapatıp, kullanabileceğiniz kadar soğuduğunda saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Ne kadar çok beklerseniz, işlemin o kadar etkili olacağını unutmayın. Bizim size önerimiz en az üç saat beklemeniz yönündedir.

Sonrasında saçlarınızı her zamanki gibi yıkayabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.