0

Çayın Saça Faydaları

Her gün sabah kahvaltıda mutlaka içtiğimiz çayın geri kalanını da genellikle çöpe döküyoruz. Ancak söz konusu saç bakımı olduğunda, ya dışardan pahalı kozmetik ürünler satın alıyoruz; ya da aktarlara gidip bir sürü bitki; ya da yağ alıyor ve saç bakımında kullanmak üzere pişiriyor, karıştırıyor, hazırlıyoruz. Hiç, çay saça iyi gelirmi, çay saça sürülürmü diye düşündünüz mü? Hem hazır, elinizin altında, fazlası çöpe dökülüyor… Neden bir işe yaramasın ki? Artık yarayacak: Birazdan size aktaracağımız çayın saça faydalarından sonra, her gün saç bakımı yapmak isteyeceksiniz.Radyo Dinle

Çay Saça İyi Gelirmi?
Çay Saça Sürülürmü?

■ Çayın içeriğinde kafein bulunmaktadır ve söz konusu kafein, saç dökülmesine neden olan hormonların daha az salgılanmasını sağlar. Böylece, hem yıpranmalar; hem de koparak dökülmelere karşı korunan saçlarınız beslenir, gürleşir ve onarılır. Dolayısı ile çayın saça faydaları arasında saç dökülmesini azaltan etkisinden söz edebiliriz.

■ Pek çok kişi, özellikle de havaların soğuk olduğu kış aylarında, saçlarının çabuk yağlanmasından şikayet etmektedir. Ancak çayın saça faydaları arasında, saçın pH seviyesinin dengelenmesinden de söz etmek gerekir. Bu sayede daha az yağlanan saçınız yumuşayacak; ayrıca mat renginden kurtulup parlayacaktır.

■ Saç derisinde var olan kepek problemini çay ile önleyebilirsiniz. Çayın saça faydaları arasında yer alan saç derisinin iyileşmesi, sadece kepek probleminin giderilmesi ile de sınırlı değildir. Aynı zamanda saç derisindeki tahrişler ve iltihaplar da ortadan kalkar.

Peki çayın saça faydalarından yararlanmak için ne yapmalısınız?

Haftada iki ya da üç kere, kalan fazla çayı dökmek yerine, duşa girerken yanınıza alın. Saçlarınızı önce bir kere şampuanlayın. Sonra durulayıp, ardından da çayı tüm saçınıza uygulayın. Bu şekilde beş dakika bekleyinç Sonrasında saçlarınızı bir kere daha şampuanlayın ve durulayın. Daha hacimli, dolgun ve sağlıklı saçlara sahip olduğunuzu göreceksiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.